SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Toyota Mirai z dopłatami w USA! Kalifornia promuje samochody na wodór!

Toyota Mirai z dopłatami w USA! Kalifornia promuje samochody na wodór!

09.07.2015, godz. 13:06
Toyota Mirai
foto: toyota

Władze stanu Kalifornia zmieniły zasady dopłat do zakupu samochodów niskoemisyjnych. Najbardziej skorzystają na tym producenci samochodów wodorowych, w tym Toyota, która rusza ze sprzedażą modelu Mirai.

Toyota szykuje się do debiutu modelu Mirai na amerykańskim rynku. We wrześniu ma ruszyć sprzedaż, co zostało uwzględnione przez władze stanu Kalifornia, które zmieniły zasady dotyczące dopłat do ekologicznych samochodów. Od teraz chętny który będzie chciał kupić wodorową Toyotę może liczyć na dopłatę w kwocie 5000 lub 6500 USD. Wszystko w zależności od zarobków. Pojazdy hybrydowe typu plug-in mogą liczyć na dopłatę w kwocie 3000 USD, a samochody elektryczne 4000 USD. Należy tylko pamiętać, że dwie ostatnie dopłaty dotyczą osób, które zarabiają mniej niż 250 000 USD rocznie.

Czytaj: Toyota Mirai: pierwszy seryjny samochód na wodór

Sama Toyota Mirai, która zadebiutuje we wrześniu na amerykańskim rynku jest pojazdem napędzanym ogniwami wodorowymi. Energia, która napędza silniki elektryczne powstaje w reakcji utleniania wodoru. Moc jaką oferuje Mirai to 154 KM. Auto ma być bogato wyposażone w systemy bezpieczeństwa biernego i czynnego. Na pokładzie znajdziemy m.in. układ zapobiegający zderzeniu, układ ostrzegający o niezamierzonej zmianie pasa ruchu czy system kontroli martwego pola. Ceny Toyoty Mirai w USA mają zaczynać się od 57 500 USD, lub 499 USD w leasingu.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: