SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Toyota najcenniejszą marką motoryzacyjną

Toyota najcenniejszą marką motoryzacyjną

31.05.2017, godz. 15:37
Toyota RAV4 Hybrid E-Four Prestige
Toyota RAV4 Hybrid E-Four Prestige foto: SuperAuto24.pl

Nowy ranking najcenniejszych marek na świecie potwierdza niezaprzeczalny sukces Toyoty. Producent po raz kolejny znalazł się na szczycie podium w sekcji motoryzacyjnej, co więcej, jest w pierwszej dziesiątce zestawienia generalnego.

Według analiz magazynu Forbes, Toyota jest obecnie warta 41,1 miliarda dolarów. To więcej niż Mercedes (29,2 miliarda), BMW (28,7 miliarda) czy pierwsza poza podium Honda (24 miliardy). Warto zauważyć, że w pierwszej dziesiątce sekcji moto znalazł się też należący do Toyoty Lexus (wyceniany na 9,1 miliarda).

Pisaliśmy o: 20 lat hybrydy - sprawdź jak zmieniała się Toyota Prius

Toyota bryluje też w zestawieniu generalnym, gdzie okazuje się cenniejsza od Samsunga czy sieci McDonalds. Marka musiała jednak uznać wyższą pozycję takich gigantów jak Apple, Google czy Microsoft.

Nie da się ukryć, że taka wycena jest po części spowodowana rosnącą popularnością napędów hybrydowych. Toyota inwestuje w tego typu rozwiązania, a w ciągu ostatnich dwudziestu lat sprzedała aż  dziesięć milionów samochodów napędzanych silnikiem spalinowym wspieranym przez motor elektryczny. My aktualnie mamy okazję sprawdzić hybrydowy model RAV4 w teście długodystansowym.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: