SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Toyota, Nissan i Honda łączą siły! Wspólnie rozwiną technikę tankowania wodoru

Toyota, Nissan i Honda łączą siły! Wspólnie rozwiną technikę tankowania wodoru

12.02.2015, godz. 12:40
tankowanie wodoru
foto: toyota

Toyota wspólnie z Nissanem i Hondą będą wpierały rozwój infrastruktury tankowania wodoru. Firmy Toyota Motor Corporation, Nissan Motor Co., Ltd. i Honda Motor Co., Ltd. uzgodniły podjęcie wspólnych działań na rzecz przyspieszenia rozwoju sieci tankowania samochodów wodorowych.

Sukces samochodów napędzanych wodorem zależy nie tylko od wysiłków producentów, ale także od rozwoju sieci tankowania wodoru. Obecnie firmy odpowiedzialne za infrastrukturę podejmują szeroko zakrojone działania na rzecz przyspieszenia jej budowy, jednak przy wciąż niskiej liczbie samochodów wodorowych na rynku, napotykają na istotne trudności.

Przeczytaj też: Pierwszy seryjny samochód na wodór hitem! Mirai przerosła możliwości Toyoty

Rząd japoński, w podpisanej w czerwcu 2014 roku Strategii Wodoru i Ogniw Paliwowych, podkreślił znaczenie infrastruktury w popularyzacji pojazdów wodorowych. W konsekwencji władze Japonii nie tylko subsydiują budowę stacji, ale uruchomiły także szereg działań, mających na celu popularyzację nowej technologii w motoryzacji, w tym np. dopłaty dla operatorów stacji tankowania wodoru.

Toyota wspólnie z Nissanem i Hondą wspierają zarówno rozwój motoryzacji napędzanej wodorem, jak i infrastruktury jego tankowania. Firmy te wspólnie przyłączyły się do mapy drogowej, nakreślonej przez rząd Japonii. Producenci będą analizowali każdą inicjatywę na rzecz rozwoju infrastruktury, by w przypadku najlepszych projektów występować w roli poręczycieli inwestycji.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: