SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Toyota wprowadza nowe systemy bezpieczeństwa do swoich samochodów – WIDEO

Toyota wprowadza nowe systemy bezpieczeństwa do swoich samochodów – WIDEO

30.11.2014, godz. 09:00
Nowe systemy bezpieczeństwa Toyoty
Nowe systemy bezpieczeństwa Toyoty foto: toyota

Ostatnimi czasy bezpieczeństwo wysuwa się, obok ekologii, na pierwszy plan. W celu jego zwiększenia, Toyota planuje do 2015 roku zamontować w większości swoich aut osobowych jeden z dwóch pakietów elektronicznych pomocników.

Systemy bezpieczeństwa, które są opracowywane, zostały podzielone na dwie grupy. Pakiet C przeznaczony będzie do samochodów miejskich i kompaktowych. Pakiet P trafi do aut klasy średniej i luksusowych. Początek akcji montowania poniższych systemów zaplanowano na 2015 rok, by w 2017 instalować je już w większości modeli japońskiego producenta.

Zobacz też: TEST Toyota Verso 1.6 D-4D Premium: japonka z niemieckim sercem

Pakiet C opiera się na działaniu radaru laserowego i kamery. Ma on na celu ochronę wraz z ograniczaniem ryzyka kolizji, a jeśli kierowca nie reaguje na zbliżające się niebezpieczeństwo minimalizować skutki ewentualnego wypadku. W skład Pakietu C wchodzić mają: Pre-Crash System (PCS), który ma zapobiegać kolizjom lub zmniejszać ich skutki hamując pojazdem, Lane Departure Alert (LDA) ostrzegający o niezamierzonej zmianie pasa ruchu i Automatic High Beam (AHB) sterujący automatycznie oświetleniem samochodu.

Przeczytaj również: TEST Toyota Yaris Hybrid po liftingu: ekologia wymaga wyrzeczeń

Pakiet P jest rozszerzonym, o dwa dodatkowe elementy, pakietem C. W tym przypadku działanie wszystkich systemów wykorzystuje do pracy radar fal milimetrowych i kamery. Dodatkowymi funkcje, które otrzyma pakiet P to: system zapobiegający kolizjom z pieszymi oraz aktywny tempomat, którego zadaniem będzie kontrola i dostosowanie prędkości do poprzedzającego pojazdu.

Wszystko ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów i pieszych poruszających się po naszych drogach. Poniżej prezentujemy wam filmik, na którym pokazywane jest jak powyższe systemy mają w przyszłości działać.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: