SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Toyota z Mazdą podzielą się technologią: wspólne silniki wodorowe i spalinowe

Toyota z Mazdą podzielą się technologią: wspólne silniki wodorowe i spalinowe

12.05.2015, godz. 15:42
Toyota RAV-4 vs Mazda CX-5
Toyota RAV-4 vs Mazda CX-5 foto: zdjęcia własne

Japońscy producenci rozpoczną współpracę między sobą w dziale technologicznym. Wszystko celem osiągnięcia lepszych wyników sprzedażowych i konkurencji z produktami europejskimi.

Toyota jako jeden z największych koncernów na świecie ma mocno rozwiniętą technologię silników wodorowych. Do sprzedaży trafiło pierwsze auto japońskiego producenta, które od razu stało się hitem sprzedaży - w Stanach Zjednoczonych Mirai wyprzedało się błyskawicznie. Rozwiązaniami stosowanymi w tym modelu, Toyota podzieli się z Mazdą.

Przeczytaj: TEST Mazda CX-5 vs. Toyota RAV4: dwie podwyższone japonki

Firma z Hiroszimy w zamian udostępni technologię, którą nazywa SkyActiv. Chodzi głównie o benzynowe jednostki, które mimo braku turbodoładowania spełniają wyśrubowane normy emisji spalin. Będą one bardzo dobrym rozwiązaniem do przyszłych modeli hybrydowych. Dodatkowo Mazda podzieli się patentami związanymi ze skrzyniami biegów i strukturami nadwozia.

Zapowiada się prężna współpraca, bowiem połączenie technologii SkyActiv z napędem hybrydowym Toyoty może okazać się idealnym rozwiązaniem.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: