SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Toyota zapłaci za rdzę w dziesięcioletnich pick-upach!

Toyota zapłaci za rdzę w dziesięcioletnich pick-upach!

15.11.2016, godz. 14:27
Toyota Tundra Crewmax
Toyota Tundra Crewmax foto: toyota

Choć sytuacja ma miejsce w Stanach Zjednoczonych, prezentuje ona wyjątkowo ciekawie. Toyota została zmuszona do wzięcia odpowiedzialności za rdzewiejące auta mające tylko 10 lat!

Japoński producent zapłaci około 3 miliardy (!) dolarów w formie różnorakich odszkodowań dla właścicieli niedostępnych na Starym Kontynencie modeli Tacoma (2005-2008), Tundra (2007-2008) oraz Sequoia (2005-2008). Kierowcy takich pojazdów mogą pojawić się w ASO, a rama samochodu dotknięta rdzą zostanie wymieniona w razie potrzeby.

Zobacz też: Toyota Hilux ma problem z testem łosia!

Nie jest jednak tak, że Toyota zrobiła to z własnej woli. Wystarczyła skarga do sądu złożona przez właściciela pechowego auta ze stanu Arkansas. Co więcej, firma straci aż 2,5 miliona dolarów na sam fakt powiadomienia kierowców aut dotkniętych korozją. Niemal 10 milionów dolarów dostaną sami prawnicy. Koszty rozpraw to 150 tysięcy dolarów.

Toyota walczy ponadto z akcją serwisową samochodów, w którym zamontowano niebezpieczne podczas wypadku poduszki powietrzne firmy Takata. W tej sytuacji mówimy o niemal 6 milionach egzemplarzy.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: