SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Toyota zbuduje następcę modelu FJ Cruiser?

Toyota zbuduje następcę modelu FJ Cruiser?

21.10.2016, godz. 10:23
Toyota FJ Cruiser
foto: toyota

Toyota FJ Cruiser, czyli terenówka zaprojektowana w stylu retro na wzór legendarnego Land Cruisera FJ40, ma szansę wrócić w całkiem nowym wydaniu. Toyota podobno już pracuje nad następcą tego auta.

Jak podaje portal AutoGuide, Toyota złożyła wniosek o zastrzeżenie nazwy FT-4X. Dziennikarze uważają, że może chodzić właśnie o następcę FJ Cruisera. Skrót FT oznacza w nomenklaturze Toyoty "Future Toyota". Pojawiał się on już w nazwach modeli koncepcyjnych FT-86 czy FT-1. Z konceptu FT-86 wyewoluowało sportowe coupe GT86, zaś FT-1 Concept powszechnie jest uważany za zapowiedź następcy Supry.

Zobacz: TEST Toyota Land Cruiser: terenówka na przekór modzie

Toyota FJ Cruiser to auto terenowe stylizowane na legendarnego Land Cruisera FJ40. Samochód zadebiutował jako model koncepcyjny w 2003 na targach w Detroit, a po 2 latach przed tą samą publicznością Toyota pokazała wersję produkcyjną. Auta zaczęły opuszczać fabrykę w Hamura w Japonii w 2006 roku. FJ Cruiser był ceniony za ciekawą, odważną stylistykę, dzielność terenową i funkcjonalne wnętrze. Jego produkcja trwała do sierpnia 2016 roku.

Pierwowzór FJ Cruisera, seria J40, to legendarny model, który sprawił, że Land Cruiser stał się autem globalnym. Był eksportowany na cały świat i został zapamiętany jako niezawodny i trwały samochód na każdą drogę i każde bezdroże.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: