SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Toyota zrezygnuje z Avensisa?

Toyota zrezygnuje z Avensisa?

20.10.2016, godz. 13:30
Toyota Avensis 2.0 D4-D Prestige
Toyota Avensis 2.0 D4-D Prestige foto: zdjęcia własne

Wprowadzona w 1997 roku do sprzedaży Toyota Avensis walczyła o klienta w ciężkim i ważnym segmencie. Okazuje się jednak, że dzisiaj konsumenci nie chcą już sedanów. Zainteresowanie podążyło w kierunku SUV-ów, i właśnie takie konstrukcje mają priorytet rozwoju.

Toyota Avensis konkurowała z takimi modelami jak Vectra, Mondeo, 406, Passat czy Laguna. Po 13 latach sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej – może i Renault próbuje walczyć Talismanem, lecz pożegnaliśmy już np. Hondę Accord. Nissan za to całkowicie skupił się w Europie na SUV-ach i crossoverach.

Zobacz też: Polacy przekonują się do hybrydowych aut

Trzecia generacja Avensisa zaprezentowana w 2009 roku zbliża się do momentu przejścia na emeryturę. Władze Toyoty nie twierdzą, że są niezadowolone z wyników sedana. Tyle, że o wiele bardziej opłacalne może być stworzenie nowego SUV-a. Pierwsze plotki o usunięciu Avensisa z palety pojawiły się już kilka lat temu.

Jeśli chodzi o SUV-y, obecnie gama Toyoty obejmuje modele RAV4, Land Cruisera oraz najmniejszego i najmłodszego C-HR-a. Zdumiewająca popularność tego ostatniego może tylko pogorszyć sytuację Avensisa.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: