SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku otwarty. Budowa trwała 6 lat

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku otwarty. Budowa trwała 6 lat

24.04.2016, godz. 17:43
tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku
tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku foto: EAST NEWS

Kierowcy mogą już jeździć tunelem pod Martwą Wisłą w Gdańsku. Budowę podziemnego przejazdu rozpoczęto w 2010 roku. Z ponad kilometrowego odcinka trasy będą mogły korzystać tylko samochody - rowery i piesi nie będą mieć do niego wstępu.

Kierowcy będą mogli teraz łatwiej poruszać się po Gdańsku. Zyskali dogodne połączenie Trasy Słowackiego z Trasą Sucharskiego. Podwodny tunel o długości 1,4 km składa się z dwóch nitek - obie mają po dwa pasy ruchu. Ruch w tunelu będzie nadzorowany całodobowo za pomocą 120 kamer zainstalowanych przez całą jego długość. Dopuszczalna prędkość z jaką będzie się można poruszać to 70 km/h.

Czytaj: Policja rozpoczęła walkę z szeryfami blokującymi lewy pas jezdni

To pierwsza taka inwestycja w Polsce i jedna z największych na Pomorzu w ostatnich latach. Została zrealizowana w 85% z dofinansowania z funduszy Unii Europejskiej. Jej całkowity koszt to 885 mln zł brutto. Z tunelu mogą korzystać jedynie pojazdy - piesi oraz rowerzyści mają zakaz wejścia. Dla rowerzystów przygotowano specjalną linię autobusową 258. Autobusy tej linii kursować będą między węzłami Ku Ujściu a Marynarki Polskiej wahadłowo co około 30 minut (między godzinami 6 rano a 19 wieczorem).

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

/źródło wideo: x-news/

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: