SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Turcja wykupiła prawa do Saaba 9-3 i szykuje produkcję

Turcja wykupiła prawa do Saaba 9-3 i szykuje produkcję

19.10.2015, godz. 11:15
Saab 9-3 Sport Combi
Saab 9-3 Sport Combi foto: saab

Próba ratowania samochodów szwedzkiej marki Saab wkracza w kolejny rozdział. Po chińskiej porażce wyciągnięcia firmy z zapaści i uruchomienia na nowo produkcji aut, przyszła kolej na siły tureckie.

Losy szwedzkiego producenta pojazdów osobowych są już od dawna przesądzone. Saaba w prawdzie próbował uratować chiński kapitał, ale próba ta niestety skończyła się niepowodzeniem. Firma National Electric Vehicles Sweden (NEVS) ogłosiła upadłość, a nowych aut z gryfem w logotypie nie ma na rynku już od dłuższego czasu.

Wejdź: Zobacz nowego Fiata Tipo. Sedan będzie w Polsce hitem?

Najnowsze wieści w sprawie Saaba donoszą, że Turcja będzie próbować wznowienia produkcji samochodów. Ministerstwo odpowiedzialne w tym kraju za przemysł oraz technologię, poinformowało o nabyciu praw intelektualnych do modelu Saab 9-3. Kapitał firmy będzie w pełni pochodził z budżetu państwa, a zyski ze sprzedaży zasilą państwową kasę.

Turcja zamierza wytwarzać w swoim kraju nawet 85% części potrzebnych do budowania modelu 9-3. Nowe pojazdy z takim oznaczeniem nie będą jednak już tymi samymi Saabami jakie znamy. Konstrukcja przejdzie modernizacje, a stylistyka ulegnie nieco zmianie, aby mogła wpisywać się w bardziej współczesne trendy.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: