SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Tylny napęd nie dla idiotów - zobacz WIDEO

Tylny napęd nie dla idiotów - zobacz WIDEO

10.11.2015, godz. 09:30

Policjanci ze strzeleckiej drogówki zupełnym przypadkiem podnieśli sobie statystyki wykrywalności kierowców jeżdżących bez uprawnień do prowadzenia pojazdów. W miejscowości Sławno ich wideorejestrator nagrał 18 latka, który stracił panowanie nad BMW i niemal potrącił pieszego.

Akcja miała miejsce w niedzielę 8 listopada w miejscowości Sławno w gminie Strzelce. Policjanci patrolujący prawdopodobnie najspokojniejszy zakątek świata nagrali, jak nadjeżdżający z przeciwka pojazd traci przyczepność i wjeżdża na chodnik.

Zobacz: Jak rozbić drogocenne Ferrari LaFerrari? Bardzo prosto!

Jak donosi serwis policja.pl – kierujący poruszał się z dużą prędkością – jednak prędkość pojazdu nie została zmierzona, a kilkanaście metrów po utracie kontroli nad pojazdem kierowca zdołał go zatrzymać wjeżdżając przednimi kołami na chodnik, po którym szedł pieszy. Na szczęście przechodzień zareagował i zdążył odskoczyć, dzięki czemu uniknął potrącenia.

BMW prowadził 18-latek, który nie posiada uprawnień do kierowania. Tłumaczył się, że sprawdzał naprawiany wcześniej pojazd. Policjanci skierowali sprawę do sądu. Kierowcy grozi grzywna do 5 tysięcy złotych i zakaz prowadzenia pojazdów.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: