SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Ultraluksusowy Rolls-Royce bije rekordy sprzedaży

Ultraluksusowy Rolls-Royce bije rekordy sprzedaży

06.10.2014, godz. 13:56
Rolls-Royce
Rolls-Royce foto: Rolls-Royce

Po raz pierwszy w historii królewskiej marki Rolls-Royce, z salonów może wyjechać ponad 4000 egzemplarzy, a firma przyniesie ogromne zyski. Czekamy na kolejne modele.

Dzięki wprowadzeniu kilku modeli zwiększających ofertę Brytyjczyków, słupki skutecznie poszybowały w górę. W 2010 kiedy zadebiutował Ghost, sprzedaż wzrosła z 1000 do ponad 2700 sztuk. Przez trzy lata średnio sprzedawało się około 3600 Rolls-Royce’ów na całym świecie. Dzięki wprowadzeniu do sprzedaży coupe Wraith, popyt może sięgnąć nawet 4000 egzemplarzy rocznie. Dzięki temu zyski osiągnął kwotę około 800 mln dolarów, co pozwoli konstruować nowe samochody bez wkładu finansowego BMW – właściciela marki.

Zobacz też: Rolls-Royce Phantom Metropolitan Collection: dla uświetnienia 20 światowych miast

Myśląc o rozwoju jest możliwe, że firma w najbliższych latach wprowadzi dwa modele do sprzedaży. Około 2020 roku powinien pojawić się następna generacja najbardziej ekskluzywnej limuzyny Phantom. Rolls-Royce bardzo wstępnie planuje również zaatakować klasę luksusowych Suvów. Rewolucja na pewno będzie w gamie silnikowej. Wyśrubowane normy emisji spalin mogą spowodować konieczność wprowadzenia odmian hybrydowych i z silnikami wysokoprężnymi. Ma to być technologia zapożyczona z BMW i odpowiednio przygotowana.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: