SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Unia da pieniądze na krajową "jedynkę"

Unia da pieniądze na krajową "jedynkę"

23.01.2017, godz. 13:25
autostrada
foto: Super Express

Nowy odcinek pomiędzy Częstochową a Pyrzowicami zostanie sfinansowany z budżetu Unii Europejskiej w ramach funduszu spójności. Kwota na jaką opiewa inwestycja to 315 milionów euro.

Autostrada A1, należąca do korytarza transportowego linii Bałtyk – Adriatyk, doczeka się rozwinięcia od Częstochowy do lotniska Pyrzowice. A1 okazuje się być jedyną autostradą w Polsce biegnącą z północy na południe. Na chwilę obecną kierowcy mogą przejechać nią aż 430 kilometrów. Otwarte odcinki to Pruszcz Gdański – Piotrków Trybunalski i Pyrzowice – Gorzyczki. Całkowita jej długość przewidywana jest na 586 kilometrów.

Zobacz też: Nowe płatne odcinki dróg - system viaToll rozszerzony o 151 km

Zakończenie prac – czyli otwarcie również obwodnicy Częstochowy – zaplanowane jest na połowę 2019 roku. Już teraz wiadomo, że z utrzymaniem terminu będą problemy. Wojciech Saluga, marszałek województwa śląskiego, poinformował, że prace opóźnione są o rok!

W planach jest również modernizacja odcinka Piotrków Trybunalski – Częstochowa, który to obecnie znajduje się w złym stanie.

"Bezproblemowe połączenia w całej UE pozwalają lokalnym gospodarkom utrzymywać konkurencyjność i przynoszą konkretne, pozytywne zmiany w życiu codziennym obywateli", powiedziała Corina Cretu, unijna komisarz do spraw polityki regionalnej.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: