SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Uprzywilejowane kolumny tylko dla kilku osób w państwie? Szykują się zmiany w prawie!

Uprzywilejowane kolumny tylko dla kilku osób w państwie? Szykują się zmiany w prawie!

23.02.2017, godz. 13:44
Antoni Macierewicz miał wypadek - jechał limuzyną BMW 750Li xDrive
Antoni Macierewicz miał wypadek - jechał limuzyną BMW 750Li xDrive foto: Super Express

Eksplodujące opony, mgła czy Fiat Seicento napsuły sporo krwi kierowcom BOR. W związku z kolejnymi doniesieniami o wyczynach uprzywilejowanych kolumn, posłowie PO wyszli z propozycjami zmian w prawie.

Obecnie z możliwości transportu w kolumnie uprzywilejowanej może skorzystać aż 200 osób w Polsce! Generuje to niewyobrażalne koszty, a nie zawsze do przewiezienia jednego urzędnika potrzeba aż trzech samochodów, które dodatkowo swoją jazdą narażają na niebezpieczeństwo innych użytkowników drogi.

Zobacz też: Co dalej z rozbitym Audi A8 L Security służącym w BOR?

Pomysł zmian narodził się po wypadku Antoniego Macierewicza, który transportowany był przez kolumnę Biura Ochrony Rządu. W styczniu uczestniczyła ona w karambolu pod Toruniem. Za poprawki w ustawie odpowiada poseł PO, Krzysztof Brejza.

Projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowych zakłada, że w kolumnie uprzywilejowanej będzie mógł poruszać się samochód transportujący prezydenta (lub osobę pełniącą jego funkcję), premier lub członków zagranicznych delegacji. Co więcej, wykorzystanie uprzywilejowanej kolumny będzie możliwe tylko podczas wykonywania obowiązków służbowych.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: