SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Urzędnicy nie nadążają z rozliczaniem mandatów!

Urzędnicy nie nadążają z rozliczaniem mandatów!

03.01.2017, godz. 15:24
punkty karne, mandat karny, prawo jazdy
foto: SE.pl

Kto otrzymał mandat za np. przekroczenie prędkości, zauważył, że pieniądze należy przelać do Urzędu Skarbowego w Opolu. Okazuje się jednak, że ta komórka odpowiedzialna za ich rozliczanie, nie radzi sobie ogromną ilością spraw z całego kraju!

Pięć milionów – tyle mandatów przyjął oddział w Opolu. Wcześniej trafiały one do jednego z szesnastu urzędów wojewódzkich, teraz są na głowie 80 urzędników, którzy nie nadążają z zamykaniem spraw. Co ciekawe, do tej puli nie wliczanie są grzywny z samorządów i Inspekcji Ruchu Drogowego. Dostajemy coraz więcej kar, wystawiane jest coraz więcej mandatów.

Zobacz też: Nowy taryfikator mandatów w 2017

Warto przypomnieć, że Opole przejęło zadania urzędów wojewódzkich w celu usprawnienia i przyspieszenia obsługi kar. System nie jest jednak wystarczająco wydajny.

Dlatego też zapadła decyzja o otworzeniu kolejnej filii. Wybór padł na Nysę, gdzie pracę znajdzie około 50 osób. Podania o prace złożyło... prawie 1200! Docelowo mówi się o podniesieniu limitu do 150 stanowisk. Ale nie jest to górna granica. Wszystko zależy od tego, ilu kierowców uda się złapać na łamaniu przepisów.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: