SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Utrudnienia drogowe w czasie Światowych Dni Młodzieży - Kraków i okolice

Utrudnienia drogowe w czasie Światowych Dni Młodzieży - Kraków i okolice

27.07.2016, godz. 08:45
Kraków
Kraków foto: Super Express

Wszyscy kierowcy, którzy planują korzystać z autostrad i tras szybkiego ruchu w okolicy Krakowa w czasie trwania Światowych Dni Młodzieży muszą przygotować się na pewne utrudnienia. Już od poniedziałkowej nocy zostały wprowadzone duże zmiany.

Pierwsza zmiana jaka została wprowadzona na Autostradzie A4 w związku z ŚDM to zasłonięcie zjazdów w kierunku Kraków i Centrum. Nie ma możliwości zjazdu z autostrady w kierunku Centrum Krakowa na węzłach: Kraków Bielany, Kraków Tyniec, Kraków Skawina, Kraków Południe. Ograniczenia te nie obowiązują pojazdów z identyfikatorami wydawanymi przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie (ZIKiT).

W poniedziałek została też zablokowana możliwość korzystania ze zjazdu z węzła Kraków Balice na drogę wojewódzką 774 w kierunku Kryspinowa.  Kolejne działania zostaną podjęte nocą z wtorku na środę. Tym razem zjazd z węzła Kraków Balice będzie ograniczony. Natomiast zjazd z węzła Balice I pozostaje bez zmian.

Zobacz też: Jest porozumienie w sprawie otwarcia bramek na A4 w ŚDM

W piątek 29 lipca około godziny 20.00 na Autostradzie A4 służby rozpoczną zamykanie węzłów A4 Bieżanów i Kraków Wieliczka. Zamknięte zostaną też drogi: krajowa numer 94 oraz ekspresowa S7. Przewidywany czas zakończenia akcji to godzina 3.00 rano w sobotę 30 lipca.

Od 29 lipca do 31 lipca na północnej jezdni autostrady A4 rozpoczynając od węzła Bieżanów, aż do węzła Kraków Wieliczka wyznaczony będzie specjalny pas ruchu przeznaczony dla służb ratunkowych. Na tym pasie auta będą się poruszały w dwóch kierunkach. Od pozostałych pasów będzie on oddzielony barierami i tablicami. Dodatkowo pomiędzy tymi węzłami będzie funkcjonowało ograniczenie prędkości do 110 km/h.

Od 29 lipca (od godz. 20.00) do 1 sierpnia do czasu opuszczenia przez pielgrzymów Brzegów i posprzątania S7, droga ta na odcinku od węzła Przewóz (Rybitwy) do węzła Bieżanów będzie całkowicie wyłączona z ruchu.

Pielgrzymi będą poruszać się na wschodniej (lewej) jezdni drogi ekspresowej S7, a służby techniczne i ratownicze po jezdni zachodniej (prawej). Organizacja ruchu będzie zsynchronizowana z ruchem na ul. Wielickiej w Krakowie, gdzie północna jezdnia zostanie przeznaczona dla ruchu służb ratunkowych, a południowa dla ruchu pieszych.

Zobacz również: zy Polska jest bezpieczna na ŚDM?

Droga krajowa numer 94 zostanie zamknięte dla ruchu od węzła A4 Kraków Wieliczka, do ul. Powstania Styczniowego w Wieliczce (jest to obwodnica Wieliczki).

Od 29 lipca do 31 lipca na odcinku od granic miasta Krakowa do skrzyżowania Drogi Krajowej nr 94 z ul. Krakowską, ruch pieszych ma odbywać się południową jezdnią. Północna jezdnia została przewidziana dla ruchu pojazdów służb ratunkowych. Na dalszym odcinku tej drogi aż do Targowiska ruch pieszych będzie odbywał się całą szerokością jezdni.

Objazd tej trasy został wytyczony drogą krajową nr 75 od Targowiska do węzła A4 Targowisko, następnie autostradą A4 od węzła Targowisko do węzła Kraków Łagiewniki i dalej do Wieliczki wyznaczonym objazdem drogami miejskimi.

Autostradowy węzeł Łagiewniki nie będzie zamknięty, jednak po wjechaniu łącznicami w stronę centrum Krakowa, nie będzie możliwości wjechania na wprost w ul. Herberta.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: