SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Uważaj na drogówkę w długi weekend majowy

Uważaj na drogówkę w długi weekend majowy

30.04.2013, godz. 17:00
policja, drogówka, kontrola drogowa, pomiar prędkości
foto:

Długi weekend majowy to zwiększone natężenie ruchu samochodowego na ulicach i wylotówkach miast. Kierowcy w tym okresie powinni mieć się szczególnie na baczności, ponieważ wzrasta nie tylko prawdopodobieństwo wypadku ale, także otrzymania mandatu.

Majówka nie dla wszystkich oznacza dni wolne od pracy, gdyż niektórym w tym czasie zajęć wręcz przybywa. Mowa tu np. o policjantach, którzy strzegą porządku na drogach. Czy w święta rzeczywiście bardziej suszą? Aby to sprawdzić, serwis Korkowo.pl przeprowadził badania porównawcze. Zestawiono w nim liczbę kontroli policji w okresie trwania zeszłorocznej majówki z liczbą kontroli w analogicznym okresie nieświątecznym. Co się okazało? – W czasie majówki liczba kontroli wzrosła o ok. 11 procent – mówi Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl – Można zatem powiedzieć, że aktywność drogówki współgra ze zwiększonym natężeniem ruchu na drogach – dodaje.

Pijana majówka to poważne konsekwencje

Warto pamiętać, że większa liczba kontroli policji nie bierze się z niczego. W czasie długich weekendów dochodzi na naszych drogach do wielu tragicznych w skutkach wypadków. Według danych Policji w weekend majowy 2012 doszło w sumie do 938 wypadków, w których zginęło 65 osób. Zmotoryzowani powinni także umieć odmówić sobie nawet kieliszka alkoholu. Podczas zeszłej majówki policja zatrzymała 5201 nietrzeźwych kierowców. Kierowcy, którzy są na bakier z prawem stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Na niesubordynowanych uczestników drogi czekają konkretne sankcje: – Mandat za przekroczenie prędkości może wynieść nawet 500 złotych, a dodatkowo kierowcy zostanie dopisanych 10 punktów karnych – wylicza Magda Zglińska z serwisu Yanosik.pl – Jeszcze poważniejsze konsekwencje czekają na pijanych kierowców, którym grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat – dodaje Zglińska.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: