SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Uwaga stołeczni kierowcy! Tajemniczy fotoradar na Globusowej w Warszawie! – ZDJĘCIA

Uwaga stołeczni kierowcy! Tajemniczy fotoradar na Globusowej w Warszawie! – ZDJĘCIA

03.11.2014, godz. 13:24
Tajemniczy fotoradar na Globusowej
Tajemniczy fotoradar na Globusowej foto: zdjęcia własne

W ostatnich dniach na jednym z skrzyżowań w Warszawie pojawiło się dziwne urządzenie na wysokim maszcie. Okazuje się, że jest to fotoradar. Z naszych ustaleń wynika, że urządzenie to kontroluje przejazd na czerwonym świetle i jest testowane przez Straż Miejską.

Zacznijmy od tego, że fotoradar jest ustawiony na skrzyżowaniu Globusowej i Dźwigowej z Wałowicką i Zdobniczą. Urządzenie stoi już na ulicy Dźwigowej, ale skierowane jest w stronę Globusowej. Czy jest aktywne? Uprzedzamy, że tak. Co do samego urządzenia jest kilka zastrzeżeń.

Przeczytaj też: Kolejny bat na kierowców w Warszawie! Nowe fotoradary na skrzyżowaniu Wołoskiej i Domaniewskiej

Jak widać na załączonych zdjęciach urządzenie nie posiada żadnej obudowy w kolorze żółtym. Ponadto nie ma żadnego oznakowania informującego o jego działaniu. Sprawdziliśmy otoczenie miejsca montażu urządzenia i nie znaleźliśmy żadnego znaku ostrzegawczego D-51.

Zobacz też: Uwaga kierowcy! Kolejne fotoradary w Warszawie! Żółte skrzynki na skrzyżowaniu Jana Pawła II i Solidarności

Po ustaleniu lokalizacji tego urządzenia, skontaktowaliśmy się Komendą Stołeczną Policji, Strażą Miejską w Warszawie, Zarządem Dróg Miejskich w Warszawie i Generalnym Inspektoratem Transportu Drogowego. Urządzenie należy do Straży Miejskiej, która prowadzi jego testy. Według planów w przyszłości ma stanąć tutaj podobny sprzęt kontrolujący przejazd na czerwonym świetle. Według zapewnień pani Moniki Niżniak – rzecznika prasowego Warszawy Straży Miejskiej, obecnie trwają testy takiego urządzenia.  Jeśli zostanie wykonane zdjęcie, właścicielowi pojazdu nie grożą żadne sankcje. Fotografia zostanie w archiwum Straży Miejskiej.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: