SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Uwaga wadliwe foteliki! Dzieci mogą z nich wypaść

Uwaga wadliwe foteliki! Dzieci mogą z nich wypaść

03.08.2017, godz. 13:47
fotelik samochodowy, montaż fotelika,
foto: SuperAuto24.pl

Jeden z najbardziej cenionych producentów fotelików dziecięcych, Recaro, ma spory problem. Siedziska, które już trafiły na rynek nie zapewniają dzieciom bezpieczeństwa podczas wypadku, co więcej, mogą stanowić dla nich zagrożenie! Które foteliki są niebezpieczne i podlegają wymianie?

Niemiecka firma Recaro zdecydowała się na wymianę fotelików z serii Optia oraz Zero 1. Co ważne, model Optia już wcześniej podlegał akcji serwisowej, jednak i to nie zlikwidowało problemu. W tych siedziskach baza Isofix – przypinana do mocowań w samochodzie – oddzielała się od reszty fotelika. Podczas zeszłorocznych testów manekin podczas wypadku przeleciał przez cały samochód.

Pisaliśmy o: Nowe zasady przewożenia dzieci w aucie

W przypadku fotelików Zero 1 problem dotyczy elementów regulacji pasów. W niektórych przypadkach może dojść do ich poluzowania. Co więcej, wymianie podlegają wszystkie bazy Recaro fix o numerach seryjnych od ER01000000 do ER01017825 (włącznie).

Firma Recaro zapewnia, że wadliwe produkty zostaną wymienione na inne modele dostępne aktualnie w ofercie. Zasady wymiany można znaleźć pod tym adresem. Uruchomiona została również infolinia pod numerem +49 (0) 9255 77-66, lecz dostępna jest tylko w dwóch językach: niemieckim i angielskim.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: