SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Volkswagen AG informuje o pięciu milionach wadliwych aut marki Volkswagen

Volkswagen AG informuje o pięciu milionach wadliwych aut marki Volkswagen

27.09.2015, godz. 09:05
Volkswagen silnik 2.0 TDI
foto: Volkswagen

Wiadomo coraz więcej na temat ilości aut wyposażonych w oprogramowanie fałszujące pomiary zawartości szkodliwych substancji w spalinach. Wewnętrzne dochodzenie w koncernie Volkswagen AG ujawniło, że chodzi o mniej więcej 5 mln samochodów osobowych samej marki Volkswagen.

Problem oszukańczego oprogramowania stosowanego w silnikach 2.0 TDI typu EA 189 dotyczy około pięciu milionów samochodów osobowych tylko z logotypem Volkswagena. Tak 26 września podała firma w oficjalnym komunikcie. Chodzi o niektóre modele i roczniki takich samochodów z silnikiem EA 189 jak np.: VW Golf szóstej generacji, VW Passat siódmej generacji, czy VW Tiguan pierwszej generacji. Volkswagen AG podkreśla, że problem nie dotyczy wszystkich nowych samochodów osobowych marki Volkswagen. Nowe auta oferowane w salonach, spełniające normę Euro 6 w Europie, są wolne od wady.

Liczba 5 mln dotyczy tylko aut osobowych Volkswagena. Na razie koncern nie podaje, jaka jest ilość pojazdów użytkowych VW, Seatów, Audi oraz aut marki Skoda.

Sprawdź: Silniki EA 189 - w jakich modelach były montowane

Dr Herbert Diess, CEO marki Volkswagen Samochody Osobowe podkreślił: - Usilnie pracujemy nad rozwiązaniem technicznym, które przedstawimy partnerom, klientom i opinii publicznej, gdy tylko będzie to możliwe. Naszym celem jest jak najszybsze poinformowanie klientów, że ich pojazdy spełniają wszystkie normy. Zapewniam Państwa, że Volkswagen robi wszystko, co tylko możliwe, aby odzyskać zaufanie klientów, dealerów i opinii publicznej.

Marka Volkswagen Samochody Osobowe ma poinformować wszystkie rynki na świecie, ilu pojazdów sprzedanych w danym kraju dotyczy ten problem. "Intensywnie pracujemy nad działaniami naprawczymi, ściśle współpracując z władzami legalizacyjnymi. Samochody, których dotyczy problem, są technicznie bezpieczne i nadają się do użytku" - czytamy w komunikacie firmy.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: