SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Volkswagen Caddy dostawczakiem roku 2015 według dziennikarzy

Volkswagen Caddy dostawczakiem roku 2015 według dziennikarzy

12.01.2016, godz. 09:23
Nowy Volkswagen Caddy IV generacji
foto: Volkswagen

Polscy dziennikarze z mediów związanych z branżą samochodów użytkowych wybrali najlepszy samochód dostawczy 2015 roku. O tytuł walczyło 5 modeli, które poddano szczegółowym testom i pomiarom. Najlepszy okazał się nowy Volkswagen Caddy.

Pod koniec 2015 roku do konkursu na najlepszy samochód dostawczy stanęło 5 najpopularniejszych, małych samochodów dostawczych. Zespół jurorów składający się z dziennikarzy z mediów związanych z samochodami użytkowymi takimi jak: Ciężarówki, Samochody Specjalne, Polski Traker, 4Trucks.pl i VANekstra.pl – na podstawie jazd próbnych i specjalistycznych pomiarów odbywających się w identycznych warunkach – wybrał najlepszy samochód dostawczy, który w minionym roku debiutował na polskim rynku. Zgodnie z zasadami tej rywalizacji zwycięzca jest wybierany spośród samochodów jednej klasy. Łączna ocena pojazdu obejmowała takie cechy auta, jak:

-kabina
- przedział bagażowy
- silnik i układ przeniesienia napędu
- właściwości jezdne
- codzienna funkcjonalność
- bezpieczeństwo

W każdej z tych kategorii samochód mógł uzyskać maksymalnie 10 punktów. Sumę punktów pomniejszono o współczynnik, który uwzględniał średnie zużycie paliwa podczas jazd testowych.

Przeczytaj: Ponad milion Golfów sprzedanych w 2015 roku

Zwycięzcą testu okazał się nowy Volkswagen Caddy 1,6 TDI, który zdobył łącznie 43,7 pkt i pokonał Citroena Berlingo, Fiata Doblo, Renault Kangoo oraz Dacię Dokker. Jurorzy najwyżej ocenili w Caddy kabinę, układ napędowy, właściwości jezdne i funkcjonalność.

Nowy Volkswagen Caddy to już czwarta generacja dostawczego Volkswagena, który produkowany jest w Poznaniu. Model ten zalicza się do najpopularniejszych małych aut użytkowych na świecie. Do tej pory sprzedaż Caddy osiągnęła ponad 11 milionów sztuk. W najnowszej wersji auto debiutowało na rynku w połowie 2015 roku. W Polsce Caddy jest najlepiej sprzedającym się modelem marki Volkswagen Samochody Użytkowe. W minionym roku zarejestrowano 2.951 Volkswagenów Caddy, co dało wynik o 2% lepszy w porównaniu z liczbą rejestracji w roku 2014.

Najnowsza wersja małego dostawczego Volkswagena jest oferowana z ekonomicznymi silnikami TSI i TDI o mocy od 84 KM do 150 KM. Auto może być wyposażone zarówno w mechaniczną skrzynię biegów, jak i w automatyczną przekładnię dwusprzęgłową DSG. Klienci mogą wybrać nowego Caddy również z napędem na cztery koła 4MOTION.

Polecamy też: Kryzys Volkswagena to kryzys całej branży

Samochód jest dostępny także w wersji Maxi, z wydłużonym rozstawem osi. Dla szczególnie wymagających klientów Volkswagen przygotował wersje specjalne – Generation Four oraz Beach. Ceny nowego Volkswagena Caddy zaczynają się od 53.800 zł netto (wersja furgon) oraz 56.500 zł netto (wersja osobowa – kombi).

Nowy Caddy to kolejny dostawczy model Volkswagena, który może pochwalić się tytułem Samochodu Dostawczego Roku w Polsce, wcześniej, w 2013 roku w konkursie wygrał Transporter.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: