SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Volkswagen Golf królem Europy

Volkswagen Golf królem Europy

08.08.2017, godz. 12:22
Volkswagen Golf siedem
Volkswagen Golf foto: Volkswagen

Mówisz Volkswagen Golf, myślisz kompaktowy bestseller. W Europie nie ma drugiego tak chętnie kupowanego auta, co po pierwszym półroczu 2017 r. potwierdzają arkusze kalkulacyjne. Golf z wynikiem 237.405 sprzedanych egzemplarzy wyprzedza drugie w zestawieniu auto o aż 53.411 sztuk.

Według danych firmy JATO Dynamics, która zajmuje się monitorowaniem europejskiego rynku samochodowego, liczba rejestracji nowych aut w pierwszym półroczu 2017 roku wyniosła 8,4 miliona i jest najwyższa od 10 lat. Aż 6 modeli w TOP10 to samochody niemieckich producentów, 2 modele to przedstawiciele francuskich marek i po jednym z Czech i Japonii.

Przeczytaj: TEST porównawczy: Hyundai i30 vs. Volkswagen Golf

W minionym półroczu Volkswagen znacząco zwiększył liczbę aut dostarczonych klientom w Europie Centralnej i Wschodniej – sprzedaż na tych rynkach wzrosła o 18.700 egzemplarzy (+17,5%) w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Największym wzrostem liczby rejestracji w palecie aut Volkswagena plus (75,2%), w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku cieszy się Volkswagen Tiguan.

Przyglądając się tylko Polsce, liczba rejestracji nowych Volkswagenów w ciągu pierwszych 6 miesięcy tego roku zdecydowanie wzrosła. Z salonów wyjechało 4.914 (+20,1 procent) więcej samochodów niż od stycznia do czerwca 2016 roku. Polscy nabywcy Volkswagenów najczęściej również wybierają kompaktowego Golfa (7.272 zarejestrowanych egzemplarzy). Na drugim miejscu pod względem popularności plasuje się Passat z wynikiem 4.368 sztuk.

Źródło: Volkswagen
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: