SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Volkswagen Golf z wydechem Akrapovica

Volkswagen Golf z wydechem Akrapovica

02.08.2017, godz. 15:06
Volkswagen Golf R z pakietem Performance
Volkswagen Golf R z pakietem Performance foto: Volkswagen

Volkswagen Golf R to w miarę anonimowy pocisk drogowy o mocy 310 koni. Teraz, dzięki dodatkowemu pakietowi Performance, auto może wydawać groźniejszy dźwięk, a także być znacznie bezpieczniejsze z racji lepszych hamulców.

Volkswagen, razem z firmą Akrapovic, zdecydował się na przygotowanie sportowego układu wydechowego do wersji hatchback. Dzięki wykorzystaniu tytanu, element jest lżejszy o 7 kilogramów w stosunku do fabrycznych rozwiązań. W zależności od wybranego trybu jazdy usłyszymy różnice w dźwięku – zawsze będzie on jednak basowy i starannie skomponowany. Z tego przecież słyną wydechy sygnowane imieniem Igora Akrapovica.

Zobacz też: Volkswagen Golf GTI Clubsport vs. Seat Leon Cupra 290

Wersja Variant (czyli po prostu kombi) Golfa R nie otrzymała (jeszcze) sportowego wydechu, lecz przejmuje inny element z pakietu Performance. To wyczynowe, pływające tarcze hamulcowe. Oznacza to, że centralną część tarczy wykonano z aluminium, natomiast pierścień cierny (w wypadku klasycznych hamulców – tarczę) – jako odlew staliwny, który z częścią centralną jest połączony za pomocą śrub.

Dzięki takiej konstrukcji pierścień cierny po rozgrzaniu może rozszerzać się promieniowo. Inną zaletą takiego układu hamulcowego jest możliwość bardzo precyzyjnego dawkowania siły hamowania. Specjalne klocki hamulcowe z przodu zapewniają doskonałe wyczucie hamulców po ich rozgrzaniu. Z zewnątrz układ hamulcowy "Performance" można rozpoznać po srebrnej tabliczce z literą R na zaciskach hamulcowych.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: