SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Volkswagen Jetta Jessego z Szybkich i Wściekłych sprzedany

Volkswagen Jetta Jessego z Szybkich i Wściekłych sprzedany

29.01.2016, godz. 22:22
Volkswagen Jetta z Szybkich i Wściekłych
Volkswagen Jetta z Szybkich i Wściekłych foto:

Biały Volkswagen Jetta należący w filmie "Szybcy i Wściekli" do Jessego został sprzedany na aukcji domu aukcyjnego Barrett-Jackson. To prawdopodobnie najdroższa używana Jetta w historii.

Volkswagen Jetta z filmu "Szybcy i Wściekli" została sprzedana. Cena – 42 tysiące dolarów USA, czyli niecałe 170 tysięcy złotych. To o wiele więcej, niż cena rynkowa, ponieważ obecnie podobne auto, ale bez filmowej przeszłości, można kupić za kilka tysięcy złotych.

Jednak w tym przypadku mamy do czynienia z bardzo charakterystycznym autem. Jesse (Chad Lindberg), który był w filmie właścicielem pojazdu, dał się zapamiętać jako specyficzny informatyk, specjalizujący się w modyfikacjach komputerów sterujących silnikami samochodowymi.

Zobacz: 13 milionów złotych za Ferrari Enzo Floyda Mayweathera

Biały lakier i niebieskie naklejki nie wpływały natomiast na to, żeby auto jeździło szybciej. Pod maską nie grzmi chociażby silnik VR6, a jedynie dwulitrowa czterocylindrowa benzyna. Jesse musiał być bardzo pewny siebie, żeby chociażby bez turbosprężarki stawać do wyścigu ze zmodyfikowaną Hondą S2000. Finał wyścigu był łatwy do przewidzenia. Najbardziej zaskakujące było to, że Jetta Jessego nie miała z przodu zacisków hamulcowych (internauci do tej pory naśmiewają się z twórców filmu).

Na zdjęciach domu aukcyjnego widać, że układ hamulcowy auta został już skompletowany. Oprócz tego wiemy, że auto pochodzi z 1995 roku i ma na karoserii podpis Paula Walkera, Jessego i reżysera Roba Cohena.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: