SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Volkswagen Jetta z Szybkich i Wściekłych będzie wystawiony na aukcji

Volkswagen Jetta z Szybkich i Wściekłych będzie wystawiony na aukcji

29.12.2015, godz. 16:02
Volkswagen Jetta z Szybkich i Wściekłych
Volkswagen Jetta z Szybkich i Wściekłych foto:

Biały Volkswagen Jetta należący w filmie "Szybcy i Wściekli" do Jessego trafi niebawem na aukcję domu aukcyjnego Barrett-Jackson. Na cenę auta może wpłynąć to, że na tylnym spojlerze podpisał się Paul Walker.

Volkswagen Jetta z filmu "Szybcy i Wściekli" to bardzo charakterystyczne auto. Jesse (Chad Lindberg), który był w filmie właścicielem auta, dał się zapamiętać jako specyficzny informatyk, specjalizujący się w modyfikacjach komputerów sterujących silnikami samochodowymi.

Zobacz: 13 milionów złotych za Ferrari Enzo Floyda Mayweathera

Biały lakier i niebieskie naklejki nie wpływały natomiast na to, żeby auto jeździło szybciej. Pod maską nie grzmi chociażby silnik VR6, a jedynie dwulitrowa czterocylindrowa benzyna. Jesse musiał być bardzo pewny siebie, żeby chociażby bez turbosprężarki stawać do wyścigu ze zmodyfikowaną Hondą S2000. Finał wyścigu był łatwy do przewidzenia. Najbardziej zaskakujące było to, że Jetta Jessego nie miała z przodu zacisków hamulcowych (internauci do tej pory naśmiewają się z twórców filmu).

Na zdjęciach domu aukcyjnego widać, że układ hamulcowy auta został już skompletowany. Oprócz tego wiemy, że auto pochodzi z 1995 roku i ma na karoserii podpis Paula Walkera, Jessego i reżysera Roba Cohena. Aukcja w Scottsdale (Arizona) rozpocznie się 23 stycznia 2016 roku.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: