SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Volkswagen podaje nową strategię swojego rozwoju

Volkswagen podaje nową strategię swojego rozwoju

14.10.2015, godz. 13:37
Volkswagen
foto: EAST NEWS

Nowo powołany zarząd marki na specjalnym posiedzeniu podjął kolejne decyzje dotyczące strategii działań Volkswagena. Firma obejmie przede wszystkim nową strategię w dziedzinie silników Diesla, będzie prowadzić rozwój standaryzowanych konstrukcji dla samochodów elektrycznych, a także stworzy nową generację flagowego Volkswagena Phaetona.

Nowa strategia w dziedzinie silników Diesla

W głośnej wpadce z dieslami EA 189 EU5 postanowiono o całkowitym i jak najszybszym przejściu na technologie SCR i AdBlue – dotyczy to rynków Europy i Ameryki Północnej. W pojazdach z silnikami wysokoprężnymi będą stosowane jedynie te systemy oczyszczania spalin, które są najlepsze z punktu widzenia ochrony środowiska naturalnego.
.

Rozwój modułowej platformy konstrukcyjnej

Sprawdzona standardowa modułowa platforma konstrukcyjna MQB, za rozwój której odpowiedzialność w ramach koncernu ponosi marka Volkswagen Samochody Osobowe, zostanie mocno rozwinięta. Największy nacisk zostanie położony na auta hybrydowe typu plug-in o jeszcze większym zasięgu, na wielkoseryjne samochody elektryczne o zasięgu do 300 km, na zastosowanie w pojazdach instalacji elektrycznej o napięciu 48 wolt (tzw. łagodne hybrydy) oraz na coraz efektywniejsze silniki Diesla, benzynowe, a także napędzane gazem ziemnym. Zostaną opracowane nowe standardy dotyczące systemów asystujących oraz połączenia pojazdów w sieć.
.

Zestaw elementów do budowy pojazdów elektrycznych

Na podstawie doświadczeń płynących z wykorzystania istniejących zestawów konstrukcyjnych zostanie opracowany zestaw elementów (MEB) do budowy elektrycznych aut klasy kompaktowej. Będzie on wykorzystywany przez różne marki i będzie umożliwiał konstrukcję samochodów osobowych oraz lekkich dostawczych. Dzięki temu możliwe stanie się wykorzystanie synergii w ramach koncernu w pracach nad kolejnymi projektami dotyczącymi samochodów elektrycznych. System ten zostanie opracowany z myślą o zastosowaniu w pojazdach różnego typu i z różnymi rodzajami nadwozia, pozwoli na zaprojektowanie szczególnie emocjonujących samochodów oraz na uzyskanie przez nie zasięgu od 250 do 500 km wyłącznie w trybie elektrycznym.
.

Nowy Volkswagen Phaeton

Phaeton kolejnej generacji o wyróżniającej się stylistyce, ma wyznaczać standardy marki w najbliższej dekadzie. Mając to na uwadze zarząd zmienił trwające prace projektowe. Samochód zostanie wyposażony w całkowicie elektryczny układ napędowy pozwalający na poruszanie się na dalekich dystansach, będzie zintegrowany z siecią oraz wyposażony w systemy asystujące kolejnej generacji.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: