SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Volkswagen Polo R WRC: taki samochód wygrał Rajd Polski

Volkswagen Polo R WRC: taki samochód wygrał Rajd Polski

05.07.2015, godz. 19:00
Volkswagena Polo R WRC w barwach na rok 2015
Volkswagena Polo R WRC w barwach na rok 2015 foto: Volkswagen

W pierwszy weekend lipca, wokół Mikołajek rozegrana została 72. edycja Rajdu Polski. W tegorocznym kalendarzu, polska impreza zaliczała się do eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata. Rajd Polski padł łupem Sebastiena Ogiera, który jechał Volkswagenem Polo R WRC. Oto kilka szczegółów rajdowego auta.

Fabryczny zespół Volkswagena debiutował na rajdowych odcinkach specjalnych w 2013 roku. Już w debiutanckim sezonie, fabryczni kierowcy wygrali 10 z 13 rajdów. Mistrzem Świata został Sebastien Ogier. Sytuacja powtórzyła się w 2014, gdzie Volkswagen zdobył tytuł konstruktorów, a Ogier obronił tytuł. Wszystko wskazuje, że w 2015 roku, oba trofea pozostaną w Wolfsburgu. Co wiemy o rajdowym Volkswagenie Polo R WRC?

Nie przegap: Rajd Polski 2015: zwycięstwo Sebastiena Ogiera

Z seryjnym autem, rajdowe ma niewiele wspólnego. Nawet bodykit jest usportowiony i bardziej aerodynamiczny. Pod maską Polo R WRC pracuje turbodoładowany silnik o pojemności 1.6 l i mocy oscylującej około 315 KM i 425 Nm momentu obrotowego. Moc przenoszona jest na koła poprzez sekwencyjną i wyczynową skrzynię biegów. W zależności od ustawień przełożeń, osiągnięcie 100 km/h może zająć mniej niż 4 sekundy.

Na kwietniowej wystawie Motor Show w Poznaniu, pasjonaci rajdowych odcinków mogli z bliska przyjrzeć się rajdowemu Volkswagenowi Polo R WRC, które ponownie zwyciężyło na mazurskich szutrach.

.

2015 Rally Poland - day 02

Are you a WRC fan? If not, here are two minutes and 5 seconds to finally become one. Ogier vs. Mikkelsen. An all-Volkswagen duel. Red-hot rallying. In blue colours. Watch our Rally Poland day two video recap here!

Posted by Volkswagen Motorsport on 4 lipca 2015
autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: