SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Volkswagen Poznań szuka pracowników! Niedługo rusza fabryka we Wrześni

Volkswagen Poznań szuka pracowników! Niedługo rusza fabryka we Wrześni

02.07.2015, godz. 10:32
Fabryka Volkswagena w Poznaniu-Antoninku
Fabryka Volkswagena w Poznaniu-Antoninku foto: zdjęcia własne

Volkswagen Poznań szuka pracowników do swoich zakładów produkcyjnych. Oprócz poszukiwań do Wrześni, poznańskie zakłady potrzebują dodatkowej kadry. W sumie do pracy poszukiwanych jest 500 osób.

Poznański oddział Volkswagena poszukuje pracowników nie tylko do nowych zakładów we Wrześni. Obecnie budowa fabryki przeniosła się do środka hal, gdzie stawiane są pierwsze elementy linii produkcyjnych. Przedstawiciele Volkswagena Poznań zapewniają, że produkcja nowego Volkswagena Craftera, ma ruszyć jesienią bieżącego roku. Do nowych zakładów zatrudnionych zostało już 400 osób.

Zobacz: Tak w Polsce produkuje się Volkswageny. Zwiedziliśmy fabrykę Poznań-Antoninek

Poszukiwanych będzie kolejnych 500 pracowników, którzy trafią nie tylko do zakładów we Wrześni. Docelowo w nowym zakładzie ma pracować nawet 3000 osób. 900 następnych ma znaleźć zatrudnienie w poznańskiej fabryce w Antoninku. Same zakłady we Wrześni mają docelowo wytwarzać nawet 100 000 samochodów rocznie. Zautomatyzowanie procesu produkcji w nowej fabryce sięgnie nawet 65%.

Po uruchomieniu zakładów we Wrześni wylicza się, że za kilka lat Volkswagen Poznań, rocznie będzie wytwarzał nawet 280 000 samochodów i zatrudniać 11 000 pracowników.

Źródło: SuperAuto24.pl
autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: