SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Volkswagen sprzeda swoje marki? Bugatti, Bentley, Lamborghini zagrożone!

Volkswagen sprzeda swoje marki? Bugatti, Bentley, Lamborghini zagrożone!

08.12.2015, godz. 13:05
Volkswagen Golf Variant R
Volkswagen Golf Variant R foto: zdjęcia własne

Agencja informacyjna Reuters donosi, że kłopoty koncernu Volkswagen mogą tak znacznie obciążyć finanse firmy, że będzie ona zmuszona do sprzedania swoich luksusowych marek, takich jak Bugatti, Bentley, Lamborghini i Ducati.

Według doniesień agencji Reuters, afera dotycząca manipulacji przy składzie spalin zmusiła zarząd koncernu Volkswagen do zaciągnięcia pożyczek z kilkunastu banków. Łączna suma ostatniego zadłużenia koncernu to aż 20 miliardów Euro. Środki te są niezbędne do poradzenia sobie ze skutkami skandalu z zaniżaniem emisji spalin przez auta VW.

Zobacz również: Afera w Volkswagenie uderza w budżet firmy

Eksperci z Reutersa spekulują, że jeśli dojdzie do problemów ze spłacaniem zadłużeń, może dojść do wystawienia na sprzedaż którejś z marek należących do koncernu. Jest także mowa o sprzedaży części udziałów MAN-a. Volkswagen poczynił już pewne oszczędności, aby przygotować się na pokrycie roszczeń ze strony klientów i różnych kar finansowych. Szefowie koncernów ograniczyli też liczbę dostępnych wersji niektórych modeli, dzięki czemu zaoszczędzili niemal 1,9 miliarda Euro. Krążą też plotki, że Volkswagen planuje obniżenie budżetu na zewnętrznych dostawców o 3 miliardy Euro.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: