SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Volkswagen sprzedaje coraz więcej aut!

Volkswagen sprzedaje coraz więcej aut!

19.09.2016, godz. 10:08
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf foto: zdjęcia własne

Minął rok po wybuchu afery „Dieselgate”, a klienci zdają się całkowicie ignorować przekroczone normy emisji tlenków azotu. Grupa VAG zanotowała kolejny wzrost sprzedaży w Europie.

W samym tylko sierpniu gigant motoryzacyjny dostarczył do klientów 759 400 pojazdów na całym świecie. To wzrost w wysokości 6,3% w stosunku do analogicznego okresu w zeszłym roku. Od stycznia 2016 udało się sprzedać 6,66 miliona samochodów (+1,8%).

Największym zaufaniem klientów grupa VAG cieszy się oczywiście w Niemczech (gdzie wzrost to aż 11,6%) oraz Hiszpanii, gdzie króluje Seat. Europa Centralna oraz Wschodnia jest odpowiedzialna za tabelki rosnące o 7,1%.

Zobacz też: Takie auta kupują Polacy – sprawdź jakie modele są najpopularniejsze

Grupa jest wyjątkowo zadowolona z wyników w Polsce – tutaj Skoda oraz Volkswagen znajdują się na podium wyników sprzedaży, zarówno patrząc na wyniki flotowe jak i sprzedaż do osób prywatnych.

Straty zostały odnotowane w Ameryce Północnej, gdzie Volkswagen utracił zaufanie klientów po aferze „Dieselgate” i jest zobowiązany do wypłacenia odszkodowań. Równoważy to spory wzrost Chinach, gdzie dostarczono od początku roku 2 471 000 samochodów.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: