SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Volkswagen wprowadza w autach jeszcze lepszą łączność z internetem

Volkswagen wprowadza w autach jeszcze lepszą łączność z internetem

26.05.2015, godz. 17:26
Car-Net, Volkswagen
foto: Volkswagen

Volkswagen stawia na jeszcze lepsze korzystanie z sieci internetowej w samochodach. Rozszerza zakres łączności smartfonów i tabletów z multimediami oraz ułatwia dostęp do informacji.

App-Connect to nowa funkcja będąca częścią systemu Car-Net. Umożliwia poprzez samochodowy system radiowy oraz system radiowo-nawigacyjny, podłączenie i korzystanie z licznych aplikacji dostępnych w sklepie Google'a i Apple Store. System multimedialny w samochodach Volkswagena nie tylko umożliwia korzystanie z aplikacji, ale teraz daje kierowcy możliwość wydawania poleceń głosem za pośrednictwem Siri (Apple) lub Google Voice. Aplikacje ze smartfonów można wyświetlać na ekranie systemu multimedialnego w samochodzie korzystając z funkcji MirrorLinkTM, a także używając platform Android AutoTM (Google) i CarPlayTM (Apple).

Sprawdź: TEST Volkswagen e-Golf – w pełni elektryczne Das Auto

App-Connect oraz Car-Net można zamówić (jako opcję) do wszystkich pojazdów wyposażonych w system radiowy Composition Media lub w system radiowo-nawigacyjny Discover Media. Oprócz nowego Volkswagena Tourana i Sharana, system jest dostępny także dla modeli: Polo, Beetle, Golf, Golf Sportsvan, Golf Cabriolet, Scirocco, Jetta, Passat i Passat Variant, CC oraz Tiguan. W systemie radiowo-nawigacyjnym Discover Pro (dostępny do wszystkich wersji Golfa, Tourana i Passata) funkcja App-Connect należy do wyposażenia seryjnego.

Rozszerzenie systemu o usługę "Guide&Inform", która łączy najważniejsze funkcje Car-Net, pozwala na przekazywanie kierowcy informacji podczas jazdy. I tak np. system w czasie rzeczywistym ostrzega o korkach na drodze, informuje o liczbie wolnych miejsc na okolicznych parkingach i wskazuje stacje oferujące paliwo po najkorzystniejszych cenach. Oprócz korzystania z powyższych funkcji system umożliwia także zaprogramowanie celu podróży w domu czy w biurze i wysłanie go do systemu nawigacyjnego w samochodzie.

Przeczytaj: Volkswagen z nowymi silnikami TDI dla aut użytkowych

Google Street View i Google Earth dostarczają kierowcy zdjęcia (także satelitarne), które bardzo dokładnie odwzorowują charakterystyczne miejsca na zaprogramowanej trasie, ułatwiając orientację. System ma też funkcję wyszukiwania celów specjalnych, dzięki której można łatwo odnaleźć znajdujące się w pobliżu restauracje, muzea czy kina, a jednocześnie sprawdzić nawet, jakiej pogody można się spodziewać w miejscu docelowym.

Bardzo interesującą nowością dla pasażerów podróżujących na tylnych siedzeniach jest system sterowania Volkswagen Media Control, dzięki któremu można bezprzewodowo (poprzez WLAN) połączyć tablety i iPady z samochodowym systemem multimedialnym (Discover Media lub Discover Pro). Dzięki temu pasażerowie mogą wybierać utwory muzyczne albo zgrywać na swoje tablety informacje z systemu radiowo-nawigacyjnego nie rozpraszając kierowcy.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: