SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Volvo kupiło firmę Polestar i będzie samodzielnie tuningować swoje auta

Volvo kupiło firmę Polestar i będzie samodzielnie tuningować swoje auta

14.07.2015, godz. 13:07
Volvo, Polestar Performance
foto: Volvo

Najszybsze wariacje samochodów Volvo, będące modelami wzmacnianymi przez firmę Polestar Performance, nie będą już przerabiane przez zewnętrznego partnera. Polestar uznawany za fabrycznego tunera, został przejęty przez Volvo i staje się częścią szwedzkiej marki.

Polestar obok nazwy Volvo zaczął się pojawiać od 1996 roku, kiedy to firmy rozpoczęły współpracę w dziedzinie motorsportu. Z czasem kooperacja została zacieśniona i poprawione pod kątem osiągów auta z dodatkowymi pakietami koni mechanicznych, trafiły do powszechnej oferty szwedzkiego producenta.

Zobacz też: TEST Volvo V60 D5 AWD Polestar Performance

Uatrakcyjniona dopiskiem Polestar gama modelowa zaczęła dotyczyć aut, które modyfikowano za sprawą zmian w oprogramowaniu silnika. Poza tymi przeróbkami, modele z plakietką Polestar to też często charakterystyczny wzgląd dzięki odpowiednim pakietom wizualnym.

Obserwując obecną sytuację, decyzja Volvo o wykupieniu Polestara wydawała się tylko kwestią czasu. Teraz inżynierowie z Polestar Performance wchodząc w szeregi firmy, będą pracować wspólnie ze specami Volvo nad topowymi, usportowionymi wersjami aut.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: