SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Volvo S60 nie będzie już modernizowane

Volvo S60 nie będzie już modernizowane

15.10.2016, godz. 09:00
Volvo S60 T5
Volvo S60 T5 foto: zdjęcia własne

Volvo S60 zgodnie z zasadami rynku trzy lata temu przeszło delikatny facelifting. W styczniu 2015 roku w gamie pojawiła się wersja Cross Country. Według plotek to już wszystko, co Szwedzi przewidzieli dla tego modelu.

Volvo wyjątkowo aktywnie zmienia swoją gamę. Jeszcze niedawno facelifting przeszło Volvo V40 (otrzymało np. światła z motywem tzw. Młotu Thora), co w przypadku tego najmniejszego w ofercie auta oznacza, że z taką stylistyką będzie musiało sobie radzić aż do 2019 roku. Wtedy też pojawi się następca zbudowany na płycie CPA (compact product architecture). Pierwszym z rodziny będzie mały SUV. Później zobaczymy hatchbacka.

Zobacz też: 20 lat Volvo C70 - od entuzjastów dla indywidualistów

Niestety, jak wynika z kuluarowych rozmów, średniej wielkości limuzyna doczeka się kolejnej generacji dopiero w 2018 roku. Oparty na platformie SPA (scalable product architecture) samochód będzie oferował zarówno tradycyjne, spalinowe silniki, jak i układy hybrydowe. Brane pod uwagę są też rozwiązania czysto elektryczne. Samo Volvo przewiduje, że 10% całej sprzedaży będą stanowić właśnie takie pojazdy.

Wynika z tego, że druga generacja Volvo S60 wytrzyma łącznie aż 8 lat w niezwykle szybko rozwijającym się segmencie. Z drugiej strony nie jest to coś zaskakującego ze strony tej marki - pierwsza generacja Volvo XC90 walczyła o klientów jeszcze dłużej.

Oczywiście biorąc pod uwagę żądania klientów, tak jak w przypadku mniejszego V40, pierwszy w rodzinie pojawi się SUV - XC60. Obecnie to właśnie XC60 jest najlepiej sprzedającym się samochodem marki.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: