SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Ruszyła produkcja Infiniti Q60

Ruszyła produkcja Infiniti Q60

10.08.2016, godz. 14:04
Infiniti Q60
Infiniti Q60 foto: Infiniti

W fabryce Infiniti w japońskim Tochigi rozpoczęła się produkcja najnowszego modelu marki — Q60 sports coupe. Zaprojektowane i skonstruowane by cieszyć porywającą jazdą Q60, cechuje się przykuwającym połączeniem śmiałego designu z wyjątkowymi osiągami i dynamiką.

Od 1989 roku, czyli od momentu wprowadzenia do obiegu samochodów marki Infiniti, produkcją tych pojazdów zajmuje się zakład w Tochigi. Wprowadzenie na rynek najnowszego modelu Q60 rozpoczyna nowy rozdział w historii fabryki. Aby sprostać wysokim wymaganiom produkcji zakład przeszedł kompleksową modernizację wraz z wprowadzeniem innowacyjnych technologii produkcyjnych. Najistotniejsze modernizacje objęły tłocznię i linię montażową. Dla ulepszenia procesów kontroli jakości, na linii montażowej zamontowano nowe systemy oświetlenia oraz wideo-monitoringu.

Zobacz: TEST Infiniti Q30 Sport: design i technika drogą do sukcesu

Jedną z najważniejszych modernizacji w fabryce jest nowa kabina lakiernicza, która została zainstalowana specjalnie po to, by umożliwić nakładanie nowego lakieru o nazwie "Dynamic Sandstone Red". Położenie połyskującej powłoki lakierniczej w kolorze głębokiej czerwieni wymagało nowej kompleksowej konfiguracji procesu malowania, którą przeprowadzili najbardziej doświadczeni eksperci Infiniti w dziedzinie lakiernictwa.

.
Takumi i Kaizen

Spośród liczącej 4500 osób załogi, do pracy na linii produkcyjnej Infiniti Q60 wybrano 216 najlepszych mistrzów-rzemieślników określanych japońskim słowem Takumi. Takumi Infiniti nie tylko mają ogromny zakres wiedzy technicznej, lecz są także wyszkoleni w produkcji samochodów klasy premium. O wyborze właśnie ich zadecydowało głębokie zrozumienie dla kluczowych wartości marki Infiniti. Zgodnie z japońską filozofią ciągłego udoskonalania Kaizen, Takumi nieustannie przechodzą intensywne treningi, by posiąść nowe umiejętności i wiedzę o nowych technikach. Pracują oni w każdym dziale linii produkcyjnej Q60, w tym w tłoczni, nadwoziowni, lakierni, montażu i kontroli jakości.

Przeczytaj też: Pierwsze na świecie Infiniti Q60 zamówił Polak

Spośród Takumi zatrudnionych przy produkcji Q60 wybranych zostało sześciu mistrzów tzw. Meister Takumi. Nadzorują oni każdy z aspektów produkcji Infiniti w Tochigi i dają gwarancję, że wszystkie procesy produkcyjne w fabryce są w każdym detalu zgodne z wyjątkowym połączeniem cech wyróżniających samochody Infiniti.

Źródło: tv.se.pl
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: