SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news W pełni elektryczne Porsche do produkcji! Model Mission E dostał zielone światło

W pełni elektryczne Porsche do produkcji! Model Mission E dostał zielone światło

06.12.2015, godz. 11:26
Porsche Mission E concept
Porsche Mission E concept foto: Porsche

Pierwsze w pełni zasilane energią elektryczną auto marki Porsche jest już w przygotowaniu. Auto ma pojawić się w sprzedaży jeszcze w tej dekadzie. Informację oficjalnie podała marka Porsche, która zamierza przerodzić w auto produkcyjne koncepcyjny projekt o nazwie Mission E.

Porsche AG podjęło decyzję o stworzeniu pierwszego seryjnie wytwarzanego elektryka. Z tego powodu w zakładach Stuttgart-Zuffenhausen zostanie utworzonych 1000 dodatkowym miejsc pracy, a firma zainwestuje w projekt nowej linii produkcyjnej, lakierni, nadwoziowni, czy technologię wytwarzania własnych elektrycznych silników, kwotę około 700 milionów euro.

Przeczytaj więcej: Porsche Mission E concept oficjalnie pokazane

Inspiracją do stworzenia pojazdu ma być Porsche Mission E concept zaprezentowane w tym roku na targach we Frankfurcie nad Menem. Studyjny pojazd to pokaz możliwości Porsche, dysponujący dwoma elektrycznymi silnikami o łącznej mocy 598 KM (440 kW). Te wartości pozwalają autu osiągnąć 100 km/h w zaledwie 3,5 sekundy, a 200 km/h przekraczane jest już po 12 sekundach.

Akumulatory litowo-jonowe umieszczone w podwoziu można ładować indukcyjnie. Polega to na zastosowaniu w płycie podłogowej auta specjalnej płyty, która łączy się bezprzewodowo z drugą taką samą umocowaną np. w podłodze garażu. Napełnienie baterii w 80% ma trwać 15 minut. Taka wartość energetyczna pozwoli na przejechanie 400 km. Przy 100%-owym naładowaniu zasięg wzrasta do 500 km.

WIDEO - zobacz szczegóły Porsche Mission E concept

/źródło wideo: x-news/

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: