SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news W wakacje za paliwo znowu zapłacisz więcej!

W wakacje za paliwo znowu zapłacisz więcej!

29.06.2017, godz. 12:04
dystrybutor, stacja paliw, benzyna,
foto: EAST NEWS

W ciągu najbliższych dni marszałek Sejmu zajmie się projektem ustawy o powołaniu Funduszu Dróg Samorządowych. Miałby on być finansowany – jakżeby inaczej – z dodatkowej opłaty wliczonej do ceny paliwa.

Jak donosi "Rzeczpospolita", Fundusz miałby otrzymywać aż 20 groszy z każdego litra benzyny, oleju napędowego oraz paliwa LPG. Nie możemy oczywiście zapomnieć o podatku VAT, który wywinduje finalną kwotę do 25 groszy na litrze.

Zobacz też: Za ile można kupić najtańsze auto używane?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad mogłaby ruszyć wtedy z budową obwodnic dla dwudziestu miast, na które wcześniej nie znaleziono pieniędzy. Zmodernizowane zostanie też 6 tysięcy kilometrów dróg rocznie. Dodatkowe 5 miliardów złotych zostałoby podzielone bowiem pomiędzy Fundusz Dróg Samorządowych oraz Krajowy Fundusz Drogowy. Do projektów oczywiście dokładałyby się samorządy, lecz ich wpłaty mogłyby wynosić zaledwie 20% całej wyceny.

Projekt ustawy ma charakter poselski, więc nie wymaga konsultacji i przez to wejdzie w życie znacznie szybciej. Specjaliści twierdzą, że w takim przypadku nie będzie możliwości ucieczki przed podwyżkami.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: