SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Włączamy fotoradary. Inspektorzy uruchamiają żółte skrzynki w Warszawie

Włączamy fotoradary. Inspektorzy uruchamiają żółte skrzynki w Warszawie

15.03.2017, godz. 14:38
Fotoradary nie mają prądu!
foto: Tomasz Radzik/Super Express

Uwaga stołeczni kierowcy! Trzy pierwsze fotoradary zaczną działać już w dniu 20 marca. Inspekcja Transportu Drogowego uruchomi żółte skrzynki przy ul. Spacerowej na Mokotowie, na moście Gdańskim oraz przy ul. Armii Krajowej w Wesołej. Tam trzeba zdjąć nogę z gazu!

Jak się dowiedzieliśmy, ITD robi wszystko, by jak najwięcej fotoradarów zaczęło działać jeszcze w tym miesiącu. Inspektorzy muszą m.in. uzyskać nowe świadectwa homologacji i załatwić inne kwestie formalne. Najwcześniej uda się to z urządzeniami na moście Gdańskim, przy u. Spacerowej i ul. Armii Krajowej 60 w Wesołej. Zostaną włączone już po 20 marca.

Zobacz też: W tych miejscach będą działać warszawskie fotoradary

- Już w marcu kierowcy mogą się spodziewać, że urządzenia wcześniej wykorzystywane przez straż miejską zostaną uruchomione. Czynimy maksymalne starania, aby stało się to jak najwcześniej - ostrzega Łukasz Majchrzak, rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

19 fotoradarów, którymi będzie dysponowała Inspekcja, ma przynieść poprawę bezpieczeństwa na drogach. Będzie to także dość spory zastrzyk dla miejskiej kasy. Kierowcy, którzy w porę nie zdejmą nogi z gazu, muszą się bowiem liczyć z mandatami, a te od stycznia tego roku są jeszcze wyższe. Za przekroczenie prędkości do 10 km/h zapłacimy tylko 50 zł, ale już za jazdę o 50 km/h ponad limit - aż 400 złotych.

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: