SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Walter Maria de Silva wysłany przez Volkswagena na emeryturę

Walter Maria de Silva wysłany przez Volkswagena na emeryturę

10.11.2015, godz. 12:27
Walter Maria de Silva
Walter Maria de Silva foto: Volkswagen

Walter Maria de Silva, szef działu designu w Volkswagenie kończy pracę dla Koncernu. Słynny włoski stylista z końcem listopada przechodzi na emeryturę.

Od lutego 2007 roku Walter de Silva był odpowiedzialny za kształtowanie linii stylistycznych wszystkich marek samochodów osobowych w Volkswagen AG. Po odejściu na emeryturę będzie sprawował funkcje doradcze.

Przeczytaj koniecznie: Volkswagen z nowym problemem!

Walter Maria de Silva urodził się 27 lutego 1951 roku w Lecco we Włoszech. Swoją zawodową karierę rozpoczął w 1972 roku w Centrum Stylistycznym Fiata w Turynie. W 1975 roku przeszedł do studia R. Bonetto w Mediolanie. W latach 1979-1986 de Silva był szefem Działu Designu Przemysłowego i Samochodowego w Instituto Idea w Turynie. Po okresie pracy w "Trussardi Design Milano", w roku 1986 przeniósł się do Alfy Romeo, gdzie do 1998 roku piastował stanowisko szefa działu designu. Prezentując w 1997 roku Alfę Romeo 156 stworzył nowy styl tej włoskiej marki.

Pracę dla Volkswagen AG de Silva podjął w 1998 roku, po objęciu stanowiska szefa centrum designerskiego marki SEAT. W 2002 roku został odpowiedzialny za design marek grupy Audi, w której skład wchodziły Audi, Lamborghini i SEAT. W 2007 roku powołano go na stanowisko szefa działu designu koncernu Volkswagen AG.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: