SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news WARSZAWA: Pijany biskup na latarni. Biskup pomocniczy diecezji warszawskiej Piotr J. MIAŁ 2,5 PROMILA

WARSZAWA: Pijany biskup na latarni. Biskup pomocniczy diecezji warszawskiej Piotr J. MIAŁ 2,5 PROMILA

22.10.2012, godz. 12:35
Pijany biskup na latarni
foto:

To się nazywa życie w trzeźwości! Jego Ekscelencja kompletnie pijany - miał 2,5 promila - wsiadł za kółko. Biskup pomocniczy diecezji warszawskiej Piotr J. wpadł na latarnię i rozbił srebrną Toyotę Yaris.

To co w sobotę zrobił Piotr J. (57 l.), biskup pomocniczy diecezji warszawskiej, woła o pomstę do nieba! Duchowny w środku dnia, w samym centrum Warszawy wjechał Toyotą Yaris w latarnię. Hierarcha nie zasłabł za kierownicą ani nie zagapił się pogrążony w teologicznych rozmyślaniach. Był po prostu kompletnie pijany!

Świadkami zdarzenia byli dwaj strażnicy miejscy, którzy patrolowali okolice Nowego Miasta w stolicy. Około godz 14 na ul. Wybrzeże Gdańskie tuż przy skrzyżowaniu z ul. Boleść srebrna Toyota nagle wypadła z ulicy i zatrzymała się na przydrożnej latarni.

- Funkcjonariusze natychmiast podbiegli do samochodu, żeby sprawdzić, czy kierowcy coś się stało. Wezwali też karetkę i policję. Okazało się, że mężczyzna nie był ranny, nie potrzebował opieki medycznej - relacjonuje Jolanta Borysewicz (33 l.) z zespołu prasowego stołecznej straży miejskiej.

>>> Limuzyny polskich BISKUPÓW - takimi autami jeżdżą hierarchowie Kościoła <<<

Kierowca potrzebował natomiast pomocy w utrzymaniu się na nogach. Mimo że nie ucierpiał w wypadku, miał kłopoty równowagą i problemy z mówieniem. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce chwilę później, od razu rozpoznali te "objawy" i poprosili mężczyznę o dmuchnięcie w balonik.

- Piotr J. miał w organizmie 2,5 promila alkoholu we krwi. Będzie odpowiadał za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy - wyjaśnia komisarz Agnieszka Hamelusz (33 l.) ze śródmiejskiej policji.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: