SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Są już plany miejskiej wypożyczalni aut w Warszawie

Są już plany miejskiej wypożyczalni aut w Warszawie

28.02.2014, godz. 17:50
Warszawa, ul Puławska, kierowcy, samochody, ulica
foto: EAST NEWS

W Warszawie powstanie wypożyczalnia aut na wzór rowerowej Veturilo. Projekt ma zniechęcić do korzystania z własnego samochodu. System powinien zacząć działać już w 2015 roku.

W Warszawie powstają plany stworzenia miejskiej wypożyczalni samochodów. Urzędnicy nie wiedzą jeszcze, jak duży będzie ten system. Nie wiadomo też, które obszary zostaną objęte działaniem wypożyczalni. Na pewno będzie uruchomiona w Śródmieściu, gdzie są największe korki i najbardziej brakuje miejsc parkingowych. To właśnie te problemy ma rozwiązać wypożyczalnia.

Taki system będzie wymagał również odpowiedniej ilości samochodów. Miasto rozmawiało już z potencjalnymi operatorami, a teraz przygląda się propozycjom. - W ciągu kilku miesięcy podejmiemy decyzję, w jakim obszarze i w jakim modelu będzie realizowany system - poinformował Jarosław Jóźwiak, dyrektor Centrum Komunikacji Społecznej.

Przeczytaj też: System eCall powiadamiający o wypadku będzie obowiązkowy w nowych samochodach

System ma wiele zalet. Samochody z wypożyczalni mają być zwolnione z opłat za parkowanie, a ceny będą niewiele wyższe niż te w komunikacji miejskiej. Czy system się jednak przyjmie?

Doświadczenia z zachodnioeuropejskich miast pokazują, że ich mieszkańcy chętnie rezygnują z własnych aut i korzystają z wypożyczalni, o ile mają taką możliwość. Podobnie może być w Warszawie.

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: