SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Warszawa, szczyt NATO 2016: zamknięte ulice, zmiany w ruchu i parkowaniu - MAPA

Warszawa, szczyt NATO 2016: zamknięte ulice, zmiany w ruchu i parkowaniu - MAPA

06.07.2016, godz. 21:57
szczyt NATO, utrudnienia Warszawa
Utrudnienia w Warszawie podczas szczytu NATO foto: Super Express

Szczyt NATO w Warszawie z udziałem wielu osobistości z całego świata, odbędzie się w piątek i sobotę 8 i 9 lipca. Już od 6 lipca wprowadzone będą duże zmiany w ruchu drogowym, a od 7 lipca sporo ulic zostanie wyłączonych z ruchu. Zmienią się również zasady parkowania pojazdów w centralnych dzielnicach stolicy. Prezentujemy mapy i plan utrudnień.

Podczas szczytu NATO najwięcej wyłączeń ruchu będzie w pobliżu Stadionu Narodowego, a także w ścisłym centrum miasta i w okolicy Starego Miasta.

Już od godz. 9 w czwartek 7 lipca, zamknięte dla samochodów zostaną: most Poniatowskiego, ulice Jakubowska, Sokola, Wał Miedzeszyński (od Zwycięzców do Poniatowskiego) i Wybrzeże Szczecińskie (pomiędzy mostami Świętokrzyskim i Poniatowskiego), aleja Waszyngtona (od Saskiej do ronda) i aleja Zieleniecka. Zakaz ruchu będzie tu obowiązywał do godz. 20 w niedzielę 10 lipca.

Zobacz też: Cadillac One zwany "Bestią" ponownie w Warszawie

W piątek 8 lipca w godz. 0-24 wyłączone będą ulice: Bugaj i Kapitulna oraz place Zamkowy i Teatralny. W godz. 16-24 w piątek: Grodzka, Nowy Zjazd i skrajny prawy pas Wisłostrady między Boleść a Grodzką po stronie Arkad Kubickiego, a od godz. 0 w piątek do godz. 6 w sobotę również: Kozia i Senatorska. Od godz. 0 w piątek do godz. 20 w sobotę nieprzejezdne będą Aleje Jerozolimskie od Dworca Centralnego do mostu, Emilii Plater (od Jerozolimskich do Nowogrodzkiej), Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat, Królewska, Miodowa i Mysia. Od godz. 8 w czwartek do godz. 20 w sobotę również ulice: Wronia i fragment Ciepłej.

To niejedyne utrudnienia. - Do centrum z lotniska będą przejeżdżały również kolumny delegatów, więc na pół godziny będzie wyłączany ruch w alei Żwirki i Wigury. Zamykane będą również ulice boczne wzdłuż trasy przejazdu. Czasowo mogą być też wyłączane te sąsiadujące z 20 hotelami w Śródmieściu i na Woli, w których zatrzymają się delegaci. Dotyczyć to może np. Grzybowskiej czy Kruczej.

.
Zakazy parkowania samochodów

Na wielu ulicach wprowadzony zostanie zakaz parkowania i zatrzymywania pojazdów. Mieszkańcy parkujący na ulicach będą musieli znaleźć dla swoich samochodów inne miejsce postoju. Wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania się (znak B36) wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela (tabliczka T24). Zakazy będą dotyczyły także wyznaczonych miejsc postojowych, zatok i chodników. Będą obowiązywały także na ulicach poprzecznych w odległości do 50 m od skrzyżowań ulic.

Mieszkańcy wyłączonych z parkowania obszarów, będą mogli parkować swoje pojazdy całodobowo na parkingach P+R, a także na miejscach nie przypisanych do wykupionych abonamentów Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego.

.
Zmiany w komunikacji miejskiej

Zmiany w ruchu drogowym wiążą się z dużymi zmianami w kursowaniu komunikacji miejskiej. Zarząd Transportu Miejskiego zakłada, że autobusy będą kierowane objazdami przez most Łazienkowski, Świętokrzyski i Śląsko-Dąbrowski oraz ulicami równoległymi do wyłączonych z ruchu. Tramwaje będą kierowane przez most Gdański najbliższymi przejezdnymi ciągami sieci tramwajowej po obu stronach Wisły. Metro nie będzie zatrzymywać na stacji Stadion Narodowy.

.
Śrómieście - zamknięte ulice

.
Praga Południe - okolice Stadionu Narodowego

.
Zamknięte ul. Belwederska i ul. Spacerowa

.
Zamknięte ul. Wronia i ul. Ciepła

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: