SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Warszawa: "To nie dziura! To wykruszenie". Zarząd Dróg reaguje na słynne wideo z wypadku rowerzysty

Warszawa: "To nie dziura! To wykruszenie". Zarząd Dróg reaguje na słynne wideo z wypadku rowerzysty

28.08.2014, godz. 08:33
To nie dziura! To Wykruszenie
Karolina Gałecka z Zarządu Dróg Miejskich foto:

Ktoś zaliczył ostre uderzenie w głowę! I chyba nie tylko rowerzysta, który kilka dni temu na warszawskim Targówku zaliczył wywrotkę. Wjechał w kałużę, wpadł w głęboką dziurę i przewrócił się. W Internecie zawrzało, że ul. Swojska, na której doszło do wypadku, jest pełna takich dziur. Rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich szybko tę teorię obaliła! - To nie jest dziura. Dziura jest na wylot. To jest wykruszenie - powiedziała Karolina Gałecka.

Film nagrany kamerą miejskiego autobusu zrobił furorę w sieci. Na obrazie z 11 sierpnia widać, jak jadący ul. Swojską mężczyzna na żółtym rowerze zjeżdża z chodnika na asfalt i zalicza spektakularną wywrotkę. Wpada twarzą w breję na jezdni, otrzepuje się i w końcu bezradnie rozkłada ręce. Internauci nie mieli wątpliwości, że fatalny stan nawierzchni w tej części Targówka musiał w końcu przyczynić się do wypadku. - Ta ulica od lat jest w tragicznym stanie. Dziura na dziurze - od czasu do czasu są łatane, ale niewiele, jak widać, z tego wynika - mówi Anna Lemańczyk, która mieszka w pobliżu.

Ogromna dziura w drodze to dla Zarządu Dróg Miejskich to tylko... wykruszenie

Drogowcy mają jednak inne zdanie. - Dziura jest na wylot, a tutaj takowej nie ma. Jest to wykruszenie - wytłumaczyła rezolutnie dziennikarzowi telewizyjnemu Karolina Gałecka z Zarządu Dróg Miejskich.

Sprawdź: DZIURA W JEZDNI: Co zrobić gdy uszkodzi się auto, kogo pociągnąć do odpowiedzialności

Siegnęlismy po fachową literaturę, by sprawdzić, czy tylko "przebite na wylot" jest dziurawe. Według Słownika Języka Polskiego wydanego przez PWN dziura to nic innego jak "otwór, najczęściej nieforemny, powstały wskutek uszkodzenia" albo "zagłębienie w czymś". Wychodzi więc na to, że poloniście byłoby dziurę łatwiej rozpoznać niż drogowcowi.

Policja uważa, ze rowerzysta sam jest sobie winny

W sprawie zajęła stanowisko także stołeczna policja, która również dolała oliwy do ognia. Mundurowi twierdzą, że wypadek jest winą nie dziur czy wykruszeń, ale... rowerzysty! Nie powinien on bowiem wjeżdżać w kałużę, tylko potraktować ją jak przeszkodę i bezpiecznie ominąć.

Drogowcy w tym całym zamieszaniu nie pozostawiają mieszkańców Targówka bez słowa otuchy. - Ulica Swojska będzie wkrótce wyremontowana, ale najpierw musi zakończyć się na niej budowa wodociągu - zapewnia Gałecka. - Mam nadzieję, że miasto tym razem wywiąże się z obietnicy - komentuje Anna Lemańczyk.

Słownik Języka Polskiego PWN definiuje pojęcie dziury w następujący sposób:

1. otwór w czymś, najczęściej nieforemny, powstały wskutek uszkodzenia

2. zagłębienie w czymś

3. brak jakiegoś elementu lub niedobór czegoś

4. ubytek w zębie

5. mała miejscowość pozbawiona życia i ruchu

6. źle urządzony, zaniedbany lokal

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: