SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news WARSZAWA: Uwaga kierowcy! Ruszają NOWE fotoradary! Na jakich ulicach stanęły kolejne nowoczesne urządzenia

WARSZAWA: Uwaga kierowcy! Ruszają NOWE fotoradary! Na jakich ulicach stanęły kolejne nowoczesne urządzenia

19.11.2012, godz. 01:00
Fotoradary wróciły na Sobieskiego
foto:

Strażnicy już ostrzą sobie zęby na krnąbrnych kierowców. Właśnie skończył się montaż siedmiu supernowoczesnych fotoradarów, które będą robić zdjęcia pędzącym i przejeżdżającym na czerwonym świetle piratom drogowym. Jeszcze w tym tygodniu urządzenia mają zostać włączone.

- Wciąż trwają odbiory techniczne, więc fotoradary jeszcze nie działają - uspokaja kierowców Monika Niżniak (35 l.), rzeczniczka straży miejskiej. - Od dziś zaczynamy natomiast dwudniowe szkolenia pracowników, którzy będą obsługiwać je w naszej siedzibie - dodaje.

Kiedy zatem urządzenia zaczną funkcjonować? - Wystarczy, że zakończą się odbiory i stwierdzimy, że wszystko jest w porządku. Decyzja o uruchomieniu fotoradarów może zapaść praktycznie natychmiast - mówi pokrętnie Niżniak. Sama nie chce podawać daty, ale najpewniej kosztowne fotki samochodów zaczną powstawać nawet w tym tygodniu.

Gdzie stoją nowe fotoradary w Warszawie

Dlatego lepiej zacząć się przyzwyczajać, że siedem nowych urządzeń już stoi na: Puławskiej przy Kuropatwy, Wisłostradzie przy Karowej, Radzymińskiej przy Bystrej, Modlińskiej między Mehoffera i Winorośli, Powstańców Śląskich przy Człuchowskiej, al. Krakowskiej przy 17 Stycznia i Górczewskiej przy Budy. Są one identyczne jak fotoradary, które stoją na rogu Sobieskiego i Witosa.

Do końca roku kolejne żółte skrzynki staną też m.in. na rogu Ostrobramskiej i Zamienieckiej, Grójeckiej i Dickensa czy w al. Niepodległości przy Batorego. Poza stacjonarnymi urządzeniami strażnicy miejscy mają w planach ustawienie 20 znaków D-51 uprawniających do patroli z fotoradarem.

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: