SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Warszawa w czołówce najbardziej zakorkowanych miast w Polsce!

Warszawa w czołówce najbardziej zakorkowanych miast w Polsce!

17.07.2014, godz. 15:20
jazda w korku
foto: Super Express

Warszawa znowu znalazła się na podium w niechlubnym rankingu najwolniejszych miast w Polsce! Średnio po stolicy jeździ się z prędkością 35 km/h. Na szczęście Warszawa zajmuje 3 miejsce dając się wyprzedzić m. in. Krakowowi i Poznaniowi.

Mimo mniejszej ilości kierowców na drogach w Warszawie wciąż jeździ się wolno. Serwis Korkowo.pl sprawdził w czerwcu dane z nawigacji największych polskich miast. Okazuje się, że w odległości do 5 kilometrów od centrum czołówka się nie zmienia, choć miasta wymieniają się miejscami.

Numerem jeden wśród najwolniejszych miast jest Wrocław ze średnią prędkością 32 km/h, 2 km/h szybciej jeździ się po Krakowie. Niestety trzecie miejsce okupuje Warszawa, gdzie jeździmy 35 km/h. Taką samą prędkość można osiągnąć jeszcze w Poznaniu i Łodzi. Najszybszym miastem okazują się Katowice, gdzie średnia prędkość to 49 km/h.

Wpływ na tak niską prędkość ma infrastruktura, a w zasadzie brak alternatywnych tras czy obwodnic. Swoją rolą odgrywają również remonty, których w stolicy jest aż zatrzęsienie.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: