SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Według byłego pracownika Volkswagena, Koncern niszczył dokumenty

Według byłego pracownika Volkswagena, Koncern niszczył dokumenty

15.03.2016, godz. 11:35
Volkswagen Multivan T6 Generation Six 2.0 BiTDI 4Motion
Volkswagen Multivan T6 Generation Six 2.0 BiTDI 4Motion foto: zdjęcia własne

Były pracownik Volkswagena, który pozwał firmę o niesłuszne zwolnienie, oskarża zarząd Koncernu, że niszczył dokumenty i utrudniał pracę wymiaru sprawiedliwości prowadzącemu dochodzenie w sprawie ujawnienia fałszowania wyników pomiarów toksyczności spalin.

Były pracownik kierujący poważne zarzuty do Volkswagena to Daniel Donovan. W  pozwie przeciwko Volkswagenowi uważa, że stracił posadę za to, że odmówił niszczenia dokumentów i zacierania śladów w sprawie afery z zaniżaniem toksyczności spalin. Dokumentacja złożona przed amerykańskim sądem zawiera zapisy, że Donovan został zwolniony, ponieważ kierownictwo amerykańskiego oddziału koncernu obawiało się, że o nieprawidłowościach doniesie Agencji Ochrony Środowiska, ministerstwu sprawiedliwości i FBI.

Zobacz też: Kryzys Volkswagena to kryzys całej branży. Eksperci komentują skuteczność działań Koncernu

Zarząd Volkswagena w oświadczeniu zapewnia, że zarzuty Donovana są bezpodstawne, a jego zwolnienie nie miało nic wspólnego ze sprawą manipulacji wynikami pomiarów spalin.

W aferze Volkswagena chodzi o zainstalowanie do 11 milionów samochodów oprogramowania dającego możliwość fałszowania wyników pomiarów zawartości tlenków azotu w spalinach silników diesla.

Oszustwo polegało na tym, że oprogramowanie wyłączało system neutralizowania tlenków azotu podczas normalnej eksploatacji. Jeśli system rozpoznał, że auto jest poddawane testom, program uruchamiał proces neutralizacji i auto spełniało normy emisji spalin.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: