SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news WIDEO - tak wyglądał wypadek Roberta Kubicy w Citroenie DS3 RRC, na trasie Rajdu Wysp Kanaryjskich

WIDEO - tak wyglądał wypadek Roberta Kubicy w Citroenie DS3 RRC, na trasie Rajdu Wysp Kanaryjskich

25.03.2013, godz. 16:48
rozbity Citroen DS3 RRC Roberta Kubicy
foto: YouTube

Robert Kubica na 10. OS-ie Rajdu Wysp Kanaryjskich uderzył w barierkę i rozbił swojego Citroena DS3 RRC. Auto zostało ta tyle poważnie uszkodzone, że polski kierowca musiał wycofać z rajdu. Życie zawodników uratowała stalowa bariera, chroniąca przed przepaścią.

Do kolizji z barierą doszło podczas gdy Robert Kubica wchodził w zakręt, przez utratę przyczepność tylnych kół samochodu.

- Jechałem z górki i miałem do pokonania łatwy zakręt - relacjonował po zdarzeniu Robert. - Potem nastąpiło ostre hamowanie i kiedy wcisnąłem pedał hamulca, straciłem panowanie nad tyłem samochodu. Puściłem nacisk, bo gdybym tego nie zrobił, to wykręcilibyśmy bączka. Auto poszło bokiem przed następnym zakrętem i kiedy starałem się zmieścić, uderzyliśmy w barierkę - powiedział były kierowca Formuły 1.

Kubica tuż przed wypadkiem zdążył jedynie siarczyście zakląć - Ja pier***ę - wydusił z siebie sportowiec i natychmiast uderzył z impetem w ochronną barierę. Zawody wygrał ostatecznie czeski kierowca Jan Kopecky w Skodzie Fabii S2000.

WIDEO - wypadek Kubicy na Rajdzie Wysp Kanaryjskich

WIDEO - tak wyglądało zderzenie z wnętrza Citroena

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: