SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Więcej fotoradarów na polskich drogach: częstsze kontrole i ostrzejsze przepisy

Więcej fotoradarów na polskich drogach: częstsze kontrole i ostrzejsze przepisy

07.04.2015, godz. 12:09
Fotoradary
foto: dreamstime

Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna, Generalny Inspektorat Transportu Drogowego kończy montować na polskich drogach kolejnych 100 fotoradarów. Ich ogólna liczba wzrośnie o 25 procent. A to nie wszystkie urządzenia, którymi posługiwać się będzie GITD.

Rozbudowa fotoradarowej sieci zakończy się na przełomie maja i czerwca. Wtedy też do systemu zostanie wpięta kolejna setka żółtych urządzeń. Od tego czasu na polskich drogach, będzie stało już 400 urządzeń kontrolujących prędkość. GITD broni swoich decyzji podając, że w Polsce na milion samochodów przypada 20 fotoradarów. We Francji już 100, a w Holandii i Wielkiej Brytanii nawet 140.

Większa ilość fotoradarów na polskich drogach to nie koniec inwestycji GITD. Do końca czerwca 2015, zakończy się instalacja rejestratorów wjazdu na czerwonym świetle. W cały kraju ma być ich 20 - najwięcej w mazowieckim (4), najmniej w śląskim, dolnośląskim i lubelskim (1). Dokładną lokalizację urządzeń można odnaleźć TUTAJ.

Nie przegap: Przekroczysz prędkość o 50 km/h, stracisz prawo jazdy na 3 miesiące! Prezydent podpisał nowelizację

W połowie czerwca rozpocznie się również montaż urządzeń do odcinkowego pomiaru prędkości. Na razie nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie ruszy system, ponieważ według przedstawicieli Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym, potrwa to kilka miesięcy. Odcinki pomiarowe będą miały średnio 2,7 km - najdłuższy z nich obejmie około 6 km drogi, a najkrótszy 890 m. Dokładną lokalizację urządzeń do odcinkowego pomiaru prędkości można znaleźć TUTAJ.

Jak wspominaliśmy niedawno, zaostrzona mają zostać również przepisy ruchu drogowego. Zgodnie z podpisaną przez prezydenta nowelizacją, za przekroczenie prędkości o minimum 50 km/h w terenie zabudowanym, kierowca utraci prawo jazdy na trzy miesiące.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

/źródło wideo: x-news/

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: