SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Więcej fotoradarów w Warszawie! Urzędnicy postawią dwie nowe skrzynki

Więcej fotoradarów w Warszawie! Urzędnicy postawią dwie nowe skrzynki

08.05.2017, godz. 11:08
Trasa Łazienkowska
Trasa Łazienkowska foto: Super Express

Dotarliśmy do tajnego pomysłu warszawskich urzędników. Chcą oni postawić w stolicy dwa nowe fotoradary. Pierwszy będzie robił zdjęcia na Wisłostradzie, drugi na Trasie Łazienkowskiej. Mają zacząć działać jeszcze w tym roku.

- Jesteśmy po rozmowach z GITD odnośnie do fotoradaru na Wisłostradzie przy Spójni. Mamy zapewnienie, że stanie on tam do końca roku - zdradza "Super Expressowi" Łukasz Puchalski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich. Żółta skrzynka będzie robić zdjęcia kierowcom jadącym Wisłostradą w stronę Gdańska. Drugie urządzenie, o które zabiega miasto, ma stanąć na Trasie Łazienkowskiej trochę później niż to na Wisłostradzie. Termin jest ustalany. - Szczególnie na wysokości Wału Miedzeszyńskiego prędkość jest nagminnie przekraczana przez kierowców. Ustawienie fotoradaru na pewno zwiększyłoby tam bezpieczeństwo - tłumaczy Jan Jakiel z ZDM.

Sprawdź: W tych miejscach w Warszawie fotoradary robią zdjęcia

Wiceprezydent Renata Kaznowska z kolei dodaje, że w mieście przydałoby się więcej odcinkowych kontroli prędkości oraz patroli policji, którzy z "suszarkami" staliby na najbardziej ruchliwych drogach. W połowie kwietnia GITD na 12 skrzyżowaniach uruchomiło 20 przejętych od straży miejskiej fotoradarów. Na uruchomienie wciąż czeka kolejnych pięć - na Wisłostradzie na wysokości Karowej, na Górczewskiej, Powstańców Śląskich, na Przyczółkowej oraz na Puławskiej przy Kuropatwy. - Wciąż pracujemy nad ich jak najszybszym uruchomieniem - mówi Łukasz Majchrzak z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym GITD.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: