SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Więcej pieniędzy na budowę nowych dróg w Polsce!

Więcej pieniędzy na budowę nowych dróg w Polsce!

27.06.2017, godz. 20:00
Więcej pieniędzy na budowę dróg w Polsce
Rząd przeznaczy więcej środków finansowych na rozbudowę sieci dróg w Polsce foto: Super Express

Kierowcy ze wschodniej części kraju już zacierają ręce. Rząd zwiększył limit finansowy Programu Dróg Krajowych do 135 mld zł. Ministerstwo Infrastruktury zapowiada, że dodatkowe fundusze zostaną przeznaczone właśnie na budowę dróg na wschodzie Polski.

- Przez ostatnie lata Polska wschodnia, jeśli chodzi o infrastrukturę drogową, była bardzo zaniedbana. My, jako rząd PiS, ogłosiliśmy program budowy Via Carpatia, czyli arterii o kierunku północ-południe - mówi nam minister infrastruktury Andrzej Adamczyk (58 l.). Może więc wkrótce ruszy budowa zapowiadanej trasy ze Słowacji do Rzeszowa, Lublina i Białegostoku, bo część z dodatkowych 28 mld zł może ją sfinansować. Zanim to nastąpi, drogowcy planują otwarcie innych tras.

- Harmonogram przewiduje oddanie do końca roku 270 km nowych dróg - potwierdza Jan Krynicki z GDDKiA. - Wiadomo, że warunki atmosferyczne mogą wpłynąć na terminy, jeśli chodzi o inwestycje zaplanowane do oddania jesienią czy na przełomie roku - uprzedza jednak. Część prac jest już jednak na finiszu. Chodzi m.in. o trasę S7 Radom-Kielce w okolicach Szydłowca, która czeka na pozwolenie na użytkowanie. Poza tym w lipcu GDDKiA chce oddać obwodnice Inowrocławia i Ostrowa Wielkopolskiego, a w sierpniu - Jarocina.

Jak ustalił "Super Express", prawdopodobnie dzisiaj Ministerstwo Infrastruktury ogłosi też przetarg na budowę 80-kilometrowego odcinka autostrady A1 z Piotrkowa Trybunalskiego do Częstochowy.

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: