SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Wielka MAPA utrudnień drogowych: sprawdź gdzie trafisz na remonty jadąc na wakacje 2013

Wielka MAPA utrudnień drogowych: sprawdź gdzie trafisz na remonty jadąc na wakacje 2013

27.06.2013, godz. 17:42
Te remonty ciągną się w nieskończoność!
foto:

Wybierasz się na wakacje samochodem? Uważaj, bo latem zawsze remontów jest najwięcej. Sprawdź, czy możesz się ich spodziewać także na swojej drodze. Z naszą mapą nie utkniesz w gigantycznym korku.

Asfaltują, przebudowują, wzmacniają... a kierowcy muszą cierpliwie czekać na koniec letnich remontów. - Utrudnień jest dużo, bo okres wakacyjny jest także szczytem sezonu budowlanego, który staramy się maksymalnie wykorzystać, by jak najbardziej poprawić stan dróg - mówi Urszula Nelken, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W tym roku różnego rodzaju remontom poddajemy 700 kilometrów dróg i 20 mostów, wydamy na to 644 miliony złotych, w tym na same mosty 127 milionów - dodaje.

Jednocześnie rzecznik pociesza, że tym razem lipiec i sierpień nie będą już tak uciążliwym czasem dla kierowców, jak w ubiegłym roku. - W zeszłym roku sytuacja była wyjątkowa, bo z powodu EURO 2012 przez cały czerwiec nic nie remontowaliśmy, nie chcąc utrudniać kibicom podróżowania po kraju. Przez to odkładane remonty skumulowały się w lipcu i sierpniu. W tym roku będą już bardziej rozłożone w czasie - mówi rzecznik GDDKiA.

W tych miejscach musisz szczególnie uważać

Na wakacyjne utrudnienia drogowe kierowcy natkną się m.in. w Ustce, gdzie z powodu przebudowy drogi do 30 września obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h i ruch wahadłowy. Na drodze krajowej nr 7 w małopolskim Orłowie do 31 lipca jest wyłączony jeden pas ruchu od strony Warszawy. W woj. warmińsko-mazurskim do 31 lipca na drodze krajowej nr 58 na odcinku Kaliszki - Biała Piska z powodu remontu nawierzchni będzie obowiązywał ruch wahadłowy. W Wielkopolsce na utrudnienia z ruchem wahadłowym kierowcy natkną się w miejscowościach Ocieszyn, Piła, Koźmin Wielkopolski, Słupca.

* kliknij na mapę, żeby ją powiększyć!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: